Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Blog

Obrázok ku článku Upratovanie u alergikov: Ako na prach a roztoče

Upratovanie u alergikov: Ako na prach a roztoče

V domácnosti s alergikmi by mali platiť jasné pravidlá – a to sa týka najmä upratovania. Čistý domov totiž zohráva pri snahe zmierňovať príznaky alergií hlavnú rolu. Pri liečbe takejto alergie totiž platí jeden základný princíp: Zmierniť expozíciu alergénov. A to všetkých.

22.11.2023

Obrázok ku článku Pozor! Ani váš domov nie je taký čistý, ako sa zdá

Pozor! Ani váš domov nie je taký čistý, ako sa zdá

Váš domov by mal byť miesto, ktoré je oázou pokoja a bezpečia. Predstava, že je plný neviditeľných nepriateľov je síce desivá, ale v drvivej väčšine prípadov pravdivá. Každý deň sa v našich domovoch ukrýva množstvo mikroorganizmov, ktoré môžu ohroziť naše zdravie. A kde? Nájdete ich na kľučkách, detských hračkách, hubkách na riad... Skrátka na všetkom, čoho sa dotýkate.

21.11.2023

Obrázok ku článku Kameň na pečenie pizze – prečo je nenahraditeľný pri príprave domácej pizze

Kameň na pečenie pizze – prečo je nenahraditeľný pri príprave domácej pizze

Pizza je symbolom Talianska. Je oceňovaná po celom svete pre svoju chuť a všestrannosť. Príprava pizze je umenie, ktoré ak chceme mať dokonalý výsledok, môže byť náročné aj v dnešnej dobe. Moderné technológie, materiály a inovatívne riešenia, ktoré sa vo svete cateringu objavujú čoraz viac dávajú príprave pizze nový rozmer. Medzi ne patrí aj použitie takzvaného žiaruvzdorného kameňa, ktorý nájdete v mnohých rúrach najnovšej generácie – vrátane tých z rozsiahleho sortimentu Ariete. Žiaruvzdorný kameň na pečenie pizze výrazne zlepšuje konečný výsledok aj pri domácej príprave. Čítajte ďalej a zistite viac o vlastnostiach žiaruvzdorného kameňa, ako ho používať a jeho výhody. Dozviete sa aj ako ho čistiť správnym spôsobom, aby nestratil svoje jedinečné vlastnosti.

05.05.2022

Danka Kladivová

Obrázok ku článku Unboxing Ariete Xvapor Deluxe 4146

Unboxing Ariete Xvapor Deluxe 4146

Hurá, blíži sa víkend. S ním aj klasické sobotné upratovanie. Zamrzol Vám úsmev na perách? Nemusí. V dnešnej dobe máme mnoho možností ako si prácu uľahčiť a urýchliť, a to s rovnako skvelým výsledkom, ba možno lepším, ako v minulosti. Parné čističe od talianskej spoločnosti Ariete, ktorá je priekopníkom v tejto kategórií, poznáme už 25 rokov. Moderný dizajn, vysoká efektívnosť pri čistení a praktické funkcie si zamilujete. Dnes sa pozrieme, čo sa skrýva v balení multifunkčného parného čističa Ariete Xvapor Deluxe 4146.

29.04.2022

Radka Mazáková

Obrázok ku článku Domáca pizza – recepty, triky a chyby, ktorým sa vyhnúť

Domáca pizza – recepty, triky a chyby, ktorým sa vyhnúť

Pizza. Chutí nám na obed aj na večeru, ale najviac nám všetkým chutí pravá talianská pizza so závanom mora, slnka a leta. Pre Talianov je pizza stavom mysle a spolu s cestovinami sa stala veľmi populárnym jedlom na celom svete. Pôžitok z jej jedenia však nespočíva len v zahryznutí a vychutnaní si každého sústa: snom mnohých z nás je pripraviť si domácu pizzu tak dobrú a jemnú, na akú sme zvyknutí v tých najlepších pizzeriách.

31.03.2022

Danka Kladivová

Obrázok ku článku UNBOXING - Ariete domáca pizza piecka 909

UNBOXING - Ariete domáca pizza piecka 909

Slnko, more, víno, teplo a pizza. Vidíte sa už aj Vy na talianskej pláži? Ja áno a vďaka pizza piecke od talianskej značky Ariete cestujem aspoň mysľou na dovolenku niekoľkokrát ročne. Dať si pravú talianskú pizzu kedykoľvek dostanete chuť je s týmto výrobkom naozaj jednoduché. Pozrite si unboxing magazínu Vždy a dozviete sa viac.

10.03.2022

Radka Mazáková

Obrázok ku článku Ako si vybrať parný čistič

Ako si vybrať parný čistič

Parné čističe získavajú na popularite. Ich schopnosť odstraňovať nečistoty, likvidovať baktérie a roztoče a to bez použitia chemikálií ocenia v mnohých domácnostiach s alergikmi a malými deťmi. Na trhu nájdete mnoho modelov ručných parných čističov, tzv „parných kačiek“, parných mopov a veľkých multifunkčných prístrojov. Ako si vybrať ideálneho pomocníka práve pre Vás, Vám poradí Martin Donát vo videu magazínu Vždy.

04.03.2022

Danka Kladivová

Obrázok ku článku Recenzia: Ariete Party Time palacinkovač

Recenzia: Ariete Party Time palacinkovač

Palacinkovač má v našej domácnosti svoje miesto už veľmi dlho. Keď náš pôvodný vypovedal službu, zvolil som si nový dizajnový kúsok v štýle 50tych rokov od talianskej spoločnosti Ariete. Palacinky sa u nás pripravujú veľmi často (asi preto, že ich pripravujem ja a manželka má v ten deň prázdniny od varenia), avšak až počas korony sme definitívne objavili jeho čaro a zistili sme aký multifunkčný prístroj palacinkovač v skutočnosti je.

21.02.2022

Jaroslav Knirsch

Obrázok ku článku Parné čistenie pre začiatočníkov: Ako vyťažiť z upratovania maximum? Poradíme!

Parné čistenie pre začiatočníkov: Ako vyťažiť z upratovania maximum? Poradíme!

V predchádzajúcom dieli nášho obsiahleho seriálu „Parné čistenie pre začiatočníkov“ sme si vysvetlili, kedy sa parné čističe Ariete zaobídu bez chemických detergentov a kedy je naopak vhodné podporiť ich silu a účinnosť spomínanými prostriedkami. Dnes sa pre zmenu pozrieme na to, ako parným čističom uľahčiť prácu a vyťažiť z upratovania maximum tzv. na „prvú dobrú“.

15.12.2021

Obrázok ku článku Parné čistenie pre začiatočníkov: Čistiace prostriedky a parné čističe

Parné čistenie pre začiatočníkov: Čistiace prostriedky a parné čističe

V predchádzajúcom dieli seriálu „Parné čistenie pre začiatočníkov“ sme si vzali „na mušku“ odolnú špinu, škvrny, usadeniny a fľaky, ktoré na prvý pohľad vyzerajú, že sa ich len tak nezbavíme. Dnes sa pozrieme na to, ako parným čističom pomôcť s odstraňovaním odolných škvŕn vďaka chemickým prostriedkom a kedy je vlastne použitie chémie na mieste.

01.12.2021

Vendula Vrablová

Obrázok ku článku Poklady z mojej kuchyne – výrobník syra B-Cheese od Ariete

Poklady z mojej kuchyne – výrobník syra B-Cheese od Ariete

Ahojte, opäť Vás vítam v mojom seriáli, v ktorom Vám predstavujem vychytávky z mojej kuchyne. Už viete, že mám rada produkty, ktoré mi šetria čas, a zároveň ako mamka dvoch deti dbám o to, čo dávam svojej rodine na tanier. Dnešný superhrdina z mojej kuchyne je veľmi netradičný pomocník z Talianska – výrobník syra.

07.11.2021

Radka Mazáková

Obrázok ku článku Parné čistenie pre začiatočníkov: Ako si poradiť s odolnou špinou, škvrnami a usadeninami? Poradíme!

Parné čistenie pre začiatočníkov: Ako si poradiť s odolnou špinou, škvrnami a usadeninami? Poradíme!

V predchádzajúcom dieli seriálu "Parné čistenie pre začiatočníkov" sme si pripomenuli, kde všade nájdu parné čističe Ariete uplatnenie, a pri akých materiáloch je na mieste obozretnosť. Dnes si vezmeme "na paškál" odolnú špinu, škvrny, usadeniny a fľaky, ktoré na prvý pohľad vyzerajú, že sa ich len tak ľahko nezbavíme.

03.11.2021

Vendula Vrablová

Obrázok ku článku Poklady z mojej kuchyne – domáca pizza piecka

Poklady z mojej kuchyne – domáca pizza piecka

Ahojte, volám sa Radka, som mamkou 2 dievčat, s ktorými žijeme aktívne, a preto vyhľadávam a oceňujem všetkých pomocníkov, ktorí mi uľahčia a urýchlia starostlivosť o domácnosť a hladné brušká. Dnes Vám predstavím jedného z nich – pizza piecku od talianskej značky Ariete.

21.10.2021

Radka Mazáková

Obrázok ku článku Parné čistenie pre začiatočníkov: S čím si čističe poradia a čo nimi radšej nečistiť?

Parné čistenie pre začiatočníkov: S čím si čističe poradia a čo nimi radšej nečistiť?

Dnešným článkom, v ktorom si prezradíme, s akými materiálmi si parné čističe poradia, a čo s ich pomocou radšej nečistiť, pokračujeme sériou príspevkov o parnom čistení (nielen) pre začiatočníkov, ktoré ponúka flexibilné možnosti údržby domácnosti aj ďalších priestorov. To všetko, samozrejme, s dôrazom na hygienickú nezávadnosť čisteného priestoru, maximálnu efektivitu a časovú úsporu. Kde všade nájdu parné čističe Ariete v podobe multifunkčných pomocníkov, parných kačíc a mopov uplatnenie, a kde je na mieste obozretnosť? Prezradíme!

13.10.2021

Vendula Vrablová

Obrázok ku článku Parné čistenie pre začiatočníkov: Vyberte si parný čistič, ktorý vám sadne

Parné čistenie pre začiatočníkov: Vyberte si parný čistič, ktorý vám sadne

Dnešným článkom, v ktorom si predstavíme zásadné rozdiely medzi jednotlivými čističmi Ariete, pokračujeme v sérii príspevkov o parnom čistení (nielen) pre začiatočníkov, ktoré ponúka flexibilné možnosti údržby domácnosti aj ďalších priestorov. To všetko pri zaistení hygienickej nezávadnosti a pri optimálnom využívaní zdrojov. Nielen ľudských, ale aj tých ostatných. Ako vybrať správny parný čistič? Čítajte ďalej a dozviete sa to!

06.10.2021

Vendula Vrablová