Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Blog

Obrázok ku článku Parné čistenie pre začiatočníkov: Ako vyťažiť z upratovania maximum? Poradíme!

Parné čistenie pre začiatočníkov: Ako vyťažiť z upratovania maximum? Poradíme!

V predchádzajúcom dieli nášho obsiahleho seriálu „Parné čistenie pre začiatočníkov“ sme si vysvetlili, kedy sa parné čističe Ariete zaobídu bez chemických detergentov a kedy je naopak vhodné podporiť ich silu a účinnosť spomínanými prostriedkami. Dnes sa pre zmenu pozrieme na to, ako parným čističom uľahčiť prácu a vyťažiť z upratovania maximum tzv. na „prvú dobrú“.

15.12.2021

Obrázok ku článku Parné čistenie pre začiatočníkov: Čistiace prostriedky a parné čističe

Parné čistenie pre začiatočníkov: Čistiace prostriedky a parné čističe

V predchádzajúcom dieli seriálu „Parné čistenie pre začiatočníkov“ sme si vzali „na mušku“ odolnú špinu, škvrny, usadeniny a fľaky, ktoré na prvý pohľad vyzerajú, že sa ich len tak nezbavíme. Dnes sa pozrieme na to, ako parným čističom pomôcť s odstraňovaním odolných škvŕn vďaka chemickým prostriedkom a kedy je vlastne použitie chémie na mieste.

01.12.2021

Obrázok ku článku Poklady z mojej kuchyne – výrobník syra B-Cheese od Ariete

Poklady z mojej kuchyne – výrobník syra B-Cheese od Ariete

Ahojte, opäť Vás vítam v mojom seriáli, v ktorom Vám predstavujem vychytávky z mojej kuchyne. Už viete, že mám rada produkty, ktoré mi šetria čas, a zároveň ako mamka dvoch deti dbám o to, čo dávam svojej rodine na tanier. Dnešný superhrdina z mojej kuchyne je veľmi netradičný pomocník z Talianska – výrobník syra.

07.11.2021

Obrázok ku článku Parné čistenie pre začiatočníkov: Ako si poradiť s odolnou špinou, škvrnami a usadeninami? Poradíme!

Parné čistenie pre začiatočníkov: Ako si poradiť s odolnou špinou, škvrnami a usadeninami? Poradíme!

V predchádzajúcom dieli seriálu "Parné čistenie pre začiatočníkov" sme si pripomenuli, kde všade nájdu parné čističe Ariete uplatnenie, a pri akých materiáloch je na mieste obozretnosť. Dnes si vezmeme "na paškál" odolnú špinu, škvrny, usadeniny a fľaky, ktoré na prvý pohľad vyzerajú, že sa ich len tak ľahko nezbavíme.

03.11.2021

Obrázok ku článku Poklady z mojej kuchyne – domáca pizza piecka

Poklady z mojej kuchyne – domáca pizza piecka

Ahojte, volám sa Radka, som mamkou 2 dievčat, s ktorými žijeme aktívne, a preto vyhľadávam a oceňujem všetkých pomocníkov, ktorí mi uľahčia a urýchlia starostlivosť o domácnosť a hladné brušká. Dnes Vám predstavím jedného z nich – pizza piecku od talianskej značky Ariete.

21.10.2021

Obrázok ku článku Parné čistenie pre začiatočníkov: S čím si čističe poradia a čo nimi radšej nečistiť?

Parné čistenie pre začiatočníkov: S čím si čističe poradia a čo nimi radšej nečistiť?

Dnešným článkom, v ktorom si prezradíme, s akými materiálmi si parné čističe poradia, a čo s ich pomocou radšej nečistiť, pokračujeme sériou príspevkov o parnom čistení (nielen) pre začiatočníkov, ktoré ponúka flexibilné možnosti údržby domácnosti aj ďalších priestorov. To všetko, samozrejme, s dôrazom na hygienickú nezávadnosť čisteného priestoru, maximálnu efektivitu a časovú úsporu. Kde všade nájdu parné čističe Ariete v podobe multifunkčných pomocníkov, parných kačíc a mopov uplatnenie, a kde je na mieste obozretnosť? Prezradíme!

13.10.2021

Obrázok ku článku Parné čistenie pre začiatočníkov: Vyberte si parný čistič, ktorý vám sadne

Parné čistenie pre začiatočníkov: Vyberte si parný čistič, ktorý vám sadne

Dnešným článkom, v ktorom si predstavíme zásadné rozdiely medzi jednotlivými čističmi Ariete, pokračujeme v sérii príspevkov o parnom čistení (nielen) pre začiatočníkov, ktoré ponúka flexibilné možnosti údržby domácnosti aj ďalších priestorov. To všetko pri zaistení hygienickej nezávadnosti a pri optimálnom využívaní zdrojov. Nielen ľudských, ale aj tých ostatných. Ako vybrať správny parný čistič? Čítajte ďalej a dozviete sa to!

06.10.2021

Obrázok ku článku Parné čistenie pre začiatočníkov: Spustenie parného čističa krok za krokom

Parné čistenie pre začiatočníkov: Spustenie parného čističa krok za krokom

Dnešným článkom, v ktorom si prezradíme, ako nastaviť a spustiť dva obľúbené parné čističe Ariete, pokračujeme v sérii príspevkov o parnom čistení (nielen) pre začiatočníkov, ktoré ponúka flexibilné možnosti údržby domácnosti aj ďalších priestorov. To všetko pri zaistení hygienickej nezávadnosti s optimálnym využívaním zdrojov. Zaobstarali ste si svoj prvý parný čistič? Poradíme, ako na jeho spustenie krok po kroku!

22.09.2021

Obrázok ku článku Parné čistenie pre začiatočníkov: Vyberte si parný čistič, ktorý vám sadne

Parné čistenie pre začiatočníkov: Vyberte si parný čistič, ktorý vám sadne

Dnešným článkom, v ktorom si predstavíme zásadné rozdiely medzi jednotlivými čističmi Ariete, pokračujeme v sérii príspevkov o parnom čistení (nielen) pre začiatočníkov, ktoré ponúka flexibilné možnosti údržby domácnosti aj ďalších priestorov. To všetko pri zaistení hygienickej nezávadnosti a pri optimálnom využívaní zdrojov. Nielen ľudských, ale aj tých ostatných. Ako vybrať správny parný čistič? Čítajte ďalej a dozviete sa to!

26.05.2021

Obrázok ku článku Parné čistenie pre začiatočníkov: Anatómia parných čističov

Parné čistenie pre začiatočníkov: Anatómia parných čističov

Dáme vám hádanku: Viete, ako upratať domácnosť efektívne a spoľahlivo bez nutnosti použitia agresívnych chemických prostriedkov? Odpoveďou sú, samozrejme, parné čističe Ariete. Para je totiž tým vôbec najsilnejším čistiacim prostriedkom. Ak ste o parnom čistení doteraz nepočuli, je tento článok určený práve pre vás. Prezradíme v ňom totiž, na akom princípe títo praktickí pomocníci fungujú, kde nájdu uplatnenie a ako si vybrať ten najlepší!

21.04.2021

Obrázok ku článku Parné čistenie pre začiatočníkov alebo Myslite ekologicky a ekonomicky

Parné čistenie pre začiatočníkov alebo Myslite ekologicky a ekonomicky

Parné čistenie si obľúbila rada profesionálnych upratovacích firiem aj jednotlivcov. Dôvodov je hneď niekoľko. Nielenže je para tým vôbec najsilnejším čistiacim prostriedkom, tiež nie je potrebné používať chemické detergenty, ktoré neprospievajú nášmu zdraviu, ani zdraviu našich domácich miláčikov. Vo finále tak získate spoľahlivého, zodpovedného, cenovo dostupného, ekologického a ekonomického spoločníka, ktorý zvládne upratovanie celej domácnosti ľavou zadnou.

12.04.2021

Obrázok ku článku Parné čističe Ariete sú s nami skoro 25 rokov! Čo všetko o nich viete?

Parné čističe Ariete sú s nami skoro 25 rokov! Čo všetko o nich viete?

Keď pred vami niekto spomenie značku Ariete, asi nebudete dlho tápať a vybavíte si talianskeho výrobcu s dlhoročnou tradíciou. A rozhodne nebudete ďaleko od pravdy. Značka Ariete uzrela svetlo sveta už v roku 1964. Prvé parné čističe sa ale na svetový trh dostali predsa len o niečo neskôr. Išlo o rok 1997 a parní pomocníci si prakticky okamžite vyslúžili nielen záujem, ale predovšetkým rešpekt vtedajších domácností. Čo ďalšie ste o parných čističoch Ariete (ne) vedeli?

31.03.2021

Obrázok ku článku Ako dlho trvá upratovanie kúpeľne parným čističom? Prezradíme!

Ako dlho trvá upratovanie kúpeľne parným čističom? Prezradíme!

Premýšľali ste niekedy nad tým, koľko času vám zaberie upratovanie kúpeľne? Koľko k tomu všetkému spotrebujete vody a čistiacich prostriedkov? A stojí výsledok naozaj za všetok ten čas, ktorý ste dôkladnému upratovania kúpeľne obetovali?

17.03.2021

Obrázok ku článku Vytvárajte obložené misy ako profesionál! Poradíme, ako na ne

Vytvárajte obložené misy ako profesionál! Poradíme, ako na ne

Čaká vás narodeninová oslava alebo si jednoducho chcete pripraviť obloženú misu na víkendové "pozobávání"? Či už riešite slávnostné občerstvenie pre rodinu a priateľov alebo chcete prekvapiť svoju drahú polovičku chutnou maličkosťou, máme pre vás tipy, ako na dokonalú obloženú misu, za ktorú by sa nemusel hanbiť ani profík.

15.03.2021

Obrázok ku článku Čistenie škár už nemusí strašiť zo spánku! Vieme, čo naozaj funguje

Čistenie škár už nemusí strašiť zo spánku! Vieme, čo naozaj funguje

Určite nám dáte za pravdu, že čistenie zašlých škár nepatrí medzi činnosti, ktorým by sme sa radi a dobrovoľne každý týždeň venovali. Navyše je jedno, ako často ich drhneme a aké čistiace prostriedky používame. Zmene sfarbenia nezabránime. Ako zašlým škáram vrátiť pôvodnú farbu a lesk? Máme pre vás pár babských rád aj overených tipov.

04.03.2021