Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

E.S.E. pody - ako sa používajú a ku ktorým kávovarom sú vhodné

V tomto článku si povieme niečo o E.S.E. podoch: na čo sa používajú, ako sa používajú a ku ktorým kávovarom od značky Ariete sú vhodné.

E.S.E. pod je porciovaná káva pripravená z praženej, mletej a správne dávkovanej kávy. Skratka E.S.E. znamená ľahko pripraviteľné espresso (Easy serving espresso). Stupeň mletia, množstvo kávy či kompresia do podu je presne určená štandardami, ktoré nám umožňujú použitie E.S.E. podu v kávovaroch. E.S.E. pod sa vkladá do extračnej komory, kde vďaka vysokému tlaku vody, vzniká espresso s vynikajúcou cremou.

Ako pripraviť kávu pomocou E.S.E. podu?

  • Vložte kapsulu do krúžku filtra.
  • Vložte kapsulu do filtra. Kapsula musí byť správne vycentrovaná a umiestnená vo vnútri filtra.
  • Teraz môžete vložiť držiak filtra na jeho miesto. Dotiahnite držiak filtra a uistite sa, či je pevne zaistený k prírube.
  • Po príprave kávy sa môže stať, že pri vyberaní držiaka filtra kapsula uviazne v uchytení držiaka filtra. Ak ju budete chcieť vyberať, mierne nakloňte držiak filtra tak, aby kapsula mohla vypadnúť.

Ak chcete mať vždy pripravenú dobrú kávu, musíte si kúpiť kapsule, na ktorých je uvedená E.S.E. značka kompatibility. Ak nie je kapsula zasunutá správne, alebo ak nie je držiak filtra pevne dotiahnutý, z držiaka filtra môže uniknúť niekoľko kvapiek vody. Dobrú Chuť!

V priloženom videu uvidíte, ako sa pripravuje káva aj s použitím E.S.E. podov. (od 0:58)

 

Súvisiace produkty

Pošlite článok známemu