Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Parné čistenie pre začiatočníkov: Vyberte si parný čistič, ktorý vám sadne

Dnešným článkom, v ktorom si predstavíme zásadné rozdiely medzi jednotlivými čističmi Ariete, pokračujeme v sérii príspevkov o parnom čistení (nielen) pre začiatočníkov, ktoré ponúka flexibilné možnosti údržby domácnosti aj ďalších priestorov. To všetko pri zaistení hygienickej nezávadnosti a pri optimálnom využívaní zdrojov. Nielen ľudských, ale aj tých ostatných. Ako vybrať správny parný čistič? Čítajte ďalej a dozviete sa to!

Ako parné čističe fungujú?

V predchádzajúcich článkoch sme princíp fungovania parných čističov Ariete už niekoľkokrát prebrali. Opakovanie je však matka múdrosti, preto prezradíme, že parné čističe nepracujú so žiadnou mágiou, ale s obyčajnou fyzikou. Parné čističe totiž fungujúci na báze vody v plynnom skupenstve (pary), ktorú zvládnu behom malej chvíle ohriať na viac ako 130 ° C. Voda sa následne v tryske alebo v hadici ochladzuje na 100 ° C a na čistený povrch dopadá značnou silou a bezpečnou teplotou 50 ° C.

Pripadá vám to málo? Verte, že je to stále viac ako pri klasickom upratovaní. A pretože je para tým najúčinnejším čistiacim prostriedkom, nepotrebujete na upratovaniu žiadne chemické prostriedky, ktoré môžu vadiť alergikom, astmatikom, domácim miláčikom alebo menším deťom. Málokto tiež tuší, že horúca para povrchy nielen čistí, ale aj dezinfikuje. Počas bežného upratovania tak vyhladíme viac ako 97% baktérií, roztočov či vírusov.

Ako vybrať ten správny?

V portfóliu talianskej spoločnosti Ariete nájdete rovno tri druhy parných pomocníkov. Sem patria parné mopy, multifunkčné parné čističe a parné kačky. Ako vybrať vhodného pomocníka, ktorý vám pomôže s údržbou domácnosti alebo kancelárie? Tu sú zásadné rozdiely:

Parné kačky: Tieto malé kompaktné čističe s klasickou či ohybnou tryskou sú určené na čistenie a dezinfekciu menších plôch a ťažšie prístupných zákutí. Kačky sú jednoducho prenosné a uplatnenie nájdu pri čistení dlaždíc, škár, radiátorov, sprchových kútov, ale napríklad aj čalúnenia či matracov. Súčasťou vybavenia môže byť aj nadstavec na čalúnený nábytok či nadstavec na čistenie okien. Vybrať si tiež môžete medzi modelmi s rozdielnou kapacitou i hmotnosťou.

Parné mopy: Asi nikoho neprekvapí, že parné mopy sú určené len na čistenie podláh. A je jedno, či ide o linoleum, plávajúcu podlahu, kachličky alebo ďalšie podlahové materiály, s ktorými si šetrne, napriek tomu však účinne poradia. Vďaka svojmu šikovnému tvaru sa navyše mopy dostanú do všetkých kútov. Parné mopy bývajú často vybavené aj nástavcami na čistenie kobercov.

Multifunkčné parné čističe: Ak potrebujete spojiť všetky výhody vyššie uvedených parných čističov, je pre vás ideálnou voľbou multifunkčné parný čistič Ariete. Ľahko s ním totiž vyčistíte kachličky, sporák, chladničku, rúru, vodovodné batérie, mikrovlnku a mnoho iných povrchov v kuchyni. Bez problémov si poradí aj s podlahou, radiátormi, skriňami, vitrínami, oknami alebo knižnicou v obývacej izbe. V detskej izbe s ním vyčistíte hračky, plyšáky, textílie či čalúnené povrchy. Nesklame ani pri upratovaní toalety. V kúpeľni vám pomôže zbaviť sa vodný kameň a iné usadeniny okolo vane či vodovodných batérií. Rovnako hravo si poradí aj s čistením a dezinfekciou bazéna, akváriá, dielne alebo terasy.

Páčil sa vám dnešný článok? Odporúčame sledovať aj ďalšie články zo série "Parné čistenie pre začiatočníkov", v ktorých si nabudúce predstavíme celý proces spustenia parného čističa od A až po Z a ešte viac sa ponoríme do fascinujúceho sveta parného čistenia

 

Pošlite článok známemu