Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Výrobník syra B-cheese: syr ako ho nepoznáte

Syr- základná potravina, ktorá je s nami už od čias starých Rimanov, ktorí už v tej dobe experimentovali s rôznymi výrobnými technikami, konzistenciami, druhmi a chuťami. Dnes sa toho však veľa zmenilo. Výroba syra už nie iba náhodná spleť procesov ktorých výsledkom je „nejaký“ produkt tuhšieho či redšieho skupenstva. Dnes už presne vieme, aké kroky a prísady použiť, aby sme dosiahli požadovaný výsledok. Dokonca sme sa dostali tak ďaleko, že syr dokážeme vyrobiť doslova za pár klikov, za čo dnes vďačíme unikátnemu výrobníku syra B-cheese od Ariete.
Prvé zoznámenie s výrobníkom syra B-cheese:
Prvé dojmy z výrobníka syra boli rôzne. Zaujal nás dizajn, farebné prevedenie, skladnosť, stohovateľnosť vnútorných košov, a hlavne moderný dotykový panel s prednastavenými funkciami. Starí Rimania by si s týmto produktom pravdepodobne neporadili, no pre nás, inteligentných ľudí z roku 2020, to bola veľmi zaujímavá skúsenosť. Začali sme teda postupne skúmať možnosti, ktoré tento originálny produkt ponúka. A na čo sme prišli?

Ariete 615

1. Na svoje si prídu všetci:

Výrobník syra ponúka 6 prednastavených programov na výrobu syra- klasický syr, rýchly syr, vegánsky syr, Mozzarella, klasický jogurt, grécky jogurt. Programy sú navzájom kombinovateľné a dajú sa využiť na výrobu rôznych druhov syra. Nezabudlo sa ani na vegánov a ľudí s potravinovými alergiami či intoleranciami, ktorí si môžu pripraviť chutné Tofu či iný produkt z ich obľúbeného rastlinného mlieka.

2. Nenápadný no výkonný spoločník v domácej kuchyni:
Výrobník syra je navrhnutý tak, aby sa zmestil aj do menších priestorov a užívateľom poskytol mnoho možností uskladnenia. Stohovateľné koše poskytujú elegantné a efektívne riešenie, vďaka ktorému máte možnosť vyrobiť viac druhov syra v jednom prístroji. Po ukončení práce koše jednoducho naskladáte do seba a kuchyňa je uprataná.

3. Zábava pre celú rodinu:
Vďaka jednoduchému a intuitívnemu ovládaniu zvládne výrobu syra úplne každý. Dotykový panel so 6 svetelnými indikátormi a zrozumiteľnými piktogramami vás krok po kroku prevedie celým procesom výroby syra od pridania prvých ingrediencií až po výsledný produkt. Tvrdé syry, ktoré sú v našej kultúre populárne si vyžadujú dlhú dobu zretia a veľmi špecifické podmienky na prípravu. Preto je výrobník syra B-cheese určený na prípravu originálnych talianskych syrov mäkkého skupenstva ako napr. Ricotta, Stracchino, Primosale, Caciottina a iné. Každopádne je veľmi zaujímavé sledovať, ako sa pred očami mlieko mení na váš obľúbený syr. Od vášho obľúbeného syra vás teraz delí doslova pár klikov.

Ariete 615

4. Pre koho je výrobník syra určený?
Zaujíma vás, či je výrobník syra vhodný aj pre ľudí, ktorí s jeho výrobou nemajú žiadne predchádzajúce skúsenosti? Odpoveď je rozhodne áno. Neodmysliteľným spoločníkom výrobníka syra B-cheese od Ariete je kniha receptov, v ktorej okrem množstva receptov a podrobných návodov nájdete aj úvod do výroby syra. Táto kniha vás prevedie svetom najrozmanitejších syrov či klasických receptov. Okrem toho sme pre vás pripravili aj video-tutoriály na výrobu rôznych druhov syra, ako napr. už spomínaná Mozzarella, mliečna Ricotta, vegánske Tofu a mnoho iných. Takto vyzbrojení zvládne výrobu syra naozaj každý

Nám trvalo iba pár minút, kým sme sa zorientovali v ovládaní a rovno sme sa pustili do výroby syra. Najviac nás zaujala mozzarella, ktorej príprava je síce o čosi náročnejšia, no máme radi výzvy. Výrobník syra si s Mozzarellou poradil ľavou zadnou a my sme sa cítili ako praví syrári. Najviac nás na výrobe syra motivovalo jeho zloženie. V dnešnej rýchlej a konzumnej dobe je dobré z času na čas pripraviť pokrm, ktorý je zdravý, bez umelých farbív či konzervantov. To, že presne vieme, čo náš domáci syr obsahuje je obrovské plus. O tom, aký chutný a zdravý syr sa nám podarilo vyrobiť si môžete prečítať tu.

Súvisiace produkty

Pošlite článok známemu