Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Všemocná para zatočí s prachom, baktériami aj vírusmi

Premýšľali ste niekedy nad tým, koľko čistiacich prostriedkov spotrebujete za mesiac alebo rok? Málo to určite nebude. Keď sa zamyslíte nad tým, koľko peňazí miniete a aký dopad má ich používanie na životné prostredie, je dobré hľadať ďalšie alternatívy, ktoré budú šetrné nielen k vašej peňaženke, ale predovšetkým k spomínanému životnému prostrediu. Para je v tomto prípade jasnou voľbou. Ide totiž o najúčinnejší a najspoľahlivejší spôsob, ako zbaviť povrchy nečistôt, prachu, baktérií, vírusov a iných nežiadúcich látok.
Ekologický a efektívny spôsob upratovania
Možno ste už o parných čističoch niečo počuli. Ak nie, tak vám prezradíme, že ide o spoľahlivých „pracantov“ a zodpovedných pomocníkov v domácnosti. Čističe fungujú na dômyselnom princípe horúcej pary, vysokého tlaku a teploty, čo v konečnom dôsledku znamená čistú domácnosť bez zbytočných rizík a kompromisov. Parné čističe z rodiny Ariete vás navyše zbavia nielen prachu a nečistôt, ale aj alergénov, baktérií či vírusov.

Ariete para

Parné čistenie zlikviduje až 99% a vírusov

Para je tým najsilnejším čistiacim prostriedkom. Aj bez použitia chemických látok (samozrejme, existujú aj parné čističe do ktorých môžete pridať nejaký chemický prostriedok, napríklad kvôli vôni) dokáže okamžite zlikvidovať viac ako 99% baktérií a vírusov na všetkých povrchoch v domácnosti. To všetko s minimálnou námahou. Navyše ide o ekologický a hypoalergénny spôsob údržby domácnosti, takže sa pri jeho používaní nemusíte obávať negatívneho dopadu na zdravie vašich detí či domácich miláčikov.

- Skvelá správa pre alergikov: Vedeli ste, že obyčajný vysávač zbaví domácnosť zhruba 56% prachových roztočov? Parný čistič ich zabije viac ako 95%!

Ariete para

8 výhod parného čistenia
1. Ich práca je efektívna vďaka kombinácii horúcej pary, vysokého tlaku a teploty
2. Predstavujú najefektívnejší spôsob čistenia najrôznejších povrchov
3. Čistenie a upratovanie je s parou rýchle a bezpečné. Vyčistené povrchy sú suché v priebehu niekoľkých sekúnd
4. Vyčistia akýkoľvek povrch, vrátane textílií
5. Sú ekologickou, hypoalergénnou a cenovo dostupnou alternatívou bežného čistenia
6. Čistia do hĺbky, takže účinne likvidujú baktérie a vírusy
7. Vyčistené povrchy sú hygienicky nezávadné, čisté a voňavé
8. Horúca para navyše zabraňuje víreniu prachu a likviduje všetky alergény

Ako vlastne parné čističe fungujú?
Za všetkým hľadajte fyziku! Ako už napovedá samotný názov týchto spoľahlivých pomocníkov, ide o čističe, ktoré pracujú s horúcou parou. Ale pekne poporiadku. Voda sa v zásobníku zohreje na viac ako 130 °C a následne sa v tryske alebo v hadici ochladzuje na 100 °C. Na povrch nakoniec pôsobí značnou silou a bezpečnou teplotou 50 °C, čo je stále viac ako pri bežnom upratovaní. Keď sa k tejto vlastnosti pridá ešte účinná para a vysoký tlak, tak zistíte, že parné čističe nemajú porovnateľného konkurenta.

Ariete para

Ktorý parný čistič vybrať?
Ak zvyknete čistiť celú domácnosť- od kobercov, cez kachličky v kúpeľni až po záclony, zvoľte multifunkčný parný čistič Ariete, ktorý je vybavený bohatým príslušenstvom. Ak hľadáte kompaktnejšieho pomocníka, potom vsaďte na parné kačky. Tie disponujú klasickou aj ohybnou tryskou, za pomoci ktorej sa dostanete do všetkých, aj tých najhoršie dostupných, miest. Poslednou kategóriou parných čističov sú mopy určené skôr na čistenia podláh a rôznych podlahových krytín.

Pošlite článok známemu