Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Test parného mopu Ariete 4164 10v1

SexyMamas

26.10.2017

Tento mesiac nám doma pristál na testovanie ďalší parný mop od Ariete a dorazil v tú najlepšiu chvíľu, pretože našou domácnosťou zamávala črevná chrípka oboch detí. Myslím, že tým, ktorí majú malé deti, nemusím popisovať… Kto si pod tým však nedokáže nič predstaviť – tak verte, že bolo nutné vyčistiť nielen toaletu, ale tiež napríklad vydezinfikovať koberec. O sprchovacom kúte a vani ani nehovorím… :) A tu všade mi parný mop Ariete 10v1 úžasne pomohol – a bez chémie.
Klasický parný mop už možno poznáte. Ide o šetrné a veľmi efektívne čistenie rôznych druhov podláh pomocou horúcej pary, ktorá čistí a dezinfikuje zároveň. Ale čo znamená to „10v1“? To znamená, že je mop vďaka bohatému príslušenstvu variabilný a okrem klasického parného mopu na podlahy tak môže slúžiť ako ručný parný čistič kobercov, matracov, sklenených povrchov či plastových okien (zrkadlá, okná, akváriá, sprchové zásteny ad.), ťažko dostupných miest, spár, digestora či sporáku, ale tiež ako „refresher“ oblečenia. Pritom je jeho obsluha tak jednoduchá!

Ariete 4164

Parný mop je veľmi ľahký a manipulácia s ním tak nie je namáhavá. Dá sa jednoducho rozložiť a zložiť, aby mohol čo najlepšie plniť daný účel. Super je dlhý kábel, otočná hlava na podlahy, ktorou sa dostanete pekne aj do rohov a ani design nie je vôbec zlý. Mop stojí sám, nemusíte ho nikde opierať.


Ariete 4164

Najprv som si prečítala, že zvládne i mastnotu alebo veľmi zaschnutú špinu, poradí si údajne tiež s baktériami a plesňou. A tak som si cez víkend vymyslela takú malú challenge – vyčistiť náš dva roky zanesený digestor, špáry medzi dlaždicami na podlahe, rúru a usadeniny okolo kohútikov v kúpeľni. A prebehla i malá fotodokumentácia. Možno vás fotky „pred“ znechutia, ale odkladať tieto činnosti je taaak jednoduché! :)

Ariete 4164

Takže som v sobotu poobede vyprevadila manžela s deťmi von a pustila sa do práce. Najviac ma prekvapilo, aké jednoduché bolo vyčistiť digestor. Vytiahla som z neho mastnotou zanesené zberné dosky, dala ich do vane a rozložila parný mop na čistič s vhodným nástavcom. Išlo to tak ľahko, že som musela nakresliť jedným ťahom kľukatú čiaru, aby ste to poriadne videli. :)

Ariete 4164

Aj špáry sa čistili dobre, tu to ale chcelo trošku viac trpezlivosti. Podotýkam, že máme šedé špáry, nie biele. ;) Potom som sa vrhla na rúru a aj tam sa mi podarilo celkom pekne vyčistiť miesta so zapečenými zvyškami potravy a umastené dvierka. No a usadeniny okolo kohútikov a odtokových kanálikov v kúpeľniach boli preč v priebehu pár sekúnd. Musím teda uznať, že je Ariete parný mop 10v1 skvelý pomocník v domácnosti.

Ariete 4164