Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Rýchly prehľad parných čističov. Vyberte si ten správny!

Ak aj vy preferujete upratovanie bez použitia chemikálií, určite zbystrite pozornosť a predtým, ako zahájite „jarnú očistu“, pokúste sa zvoliť ten správny nástroj. Ponúkame vám rýchly prehľad parných čističov Ariete, ktoré vám ušetria energiu, čas a dokonca aj nejaké tie „drobné“.
„Stačí mi úplný základ...“
ARIETE PARNÝ MOP 4163/02

Ariete Rýchly prehľad parných čističov

Ak ste boli doteraz zvyknutí na klasické upratovanie v štýle vedierko + handrička + chemický prostriedok, prípadne „smeták“, mop a vysávač, určite sa s parným čističom okamžite skamarátite. Základný model parného čističa v mnohých domácnostiach nahradil všetky vyššie spomenuté upratovacie metódy. Dôvodov je hneď niekoľko:
1. Na väčšinu povrchov už nepotrebujete vysávač, ktorý je potrebné živiť odpadkovými vrecami alebo z neho vysypávať nekonečné množstvo prachu.
2. Tento parný mop stačí naplniť čistou vodou a uviesť do prevádzky. Celý byt je uprataný za pár minút.
3. Horúcou parou povrchy nielen vyčistíte, ale aj dezinfikujete. Zabijete tak viac ako 97% baktérií, roztočov či vírusov.
4. Povrch je suchý okamžite- bez čakania!

„Bez vysávača sa doma nezaobídem...“
ARIETE PARNÝ MOP A METLA, 2706/02

Ariete Rýchly prehľad parných čističov

Ak vám predsa len v domácnosti chýba niečo, čo by pozbieralo tzv. „hrubú špinu“, nemusíte sa hneď vzdávať myšlienky ekologickej dezinfekcie domácnosti či kupovať dva prístroje (vysávač aj parný čistič) samostatne. V ponuke od Ariete nájdete aj parný mop/metla, ktorý má obe vyššie spomínané funkcie. Tento parný čistič má zásobník nielen na vodu, ale aj na zachytávanie „hrubých nečistôt“, ktoré pozbierajú zabudované štetinky. V prvom kroku jednoducho pozametáte „hrubú špinu“, následne zariadenie prepnete do režimu mopu, nasadíte textilný návlek a povrchy dezinfikujete parou.

„Hľadám silný, multifunkčný prístroj, ktorý sa dostane všade...“
ARIETE XVAPOR DELUXE 4146

Ariete Rýchly prehľad parných čističov

Pre tých, čo upratovanie berú naozaj vážne, obývajú rozsiahle priestory (napr. domy) a potrebujú silného spoločníka, ktorý si poradí aj s dlhodobými usadeninami, vodným kameňom a nečistotami „archaických rozmerov“, bol navrhnutý multifunkčný parný čistič DELUXE. Vyčistíte s ním kachličky, sporák, chladničku, rúru, vodovodné batérie, mikrovlnku a mnoho iných povrchov v kuchyni. Taktiež podlahu, radiátory, skrine, vitríny, okná, knižnicu v obývačke. V detskej izbe s ním vyčistíte hračky, plyšáky, textílie či čalúnené povrchy. Hravo si poradí aj s celou toaletou, kde je potreba dezinfekcie niekoľkonásobne vyššia. V kúpeľni vám pomôže zbaviť sa vodného kameňa a iných usadenín okolo vane či vodovodných batérií a pomôže eliminovať zárodky plesní. Rovnako hravo si poradí s čistením a dezinfekciou bazéna, dielne či terasy. Objem bojlera je 1600ml, čo vystačí na 60 minút prevádzky, no v ponuke sú aj jeho ďalšie variácie:

ARIETE XVAPOR COMFORT 4145
Tento parný čistič ponúka rovnaké možnosti čistenia a dezinfekcie ako ARIETE XVAPOR DELUXE 4146. Rozdiel je však v objeme bojlera, ktorý má v tomto prípade 1200 ml a teda vystačí na cca 45 minút prevádzky. Zmena je tiež v uložení príslušenstva, ktoré musíte skladovať samostatne, mimo základného prístroja (ARIETE XVAPOR DELUXE 4146 disponuje úložným priestorom v rámci vlastnej konštrukcie).

ARIETE XSTEAM NOSTOP 4147
Označenie NONSTOP nedostal tento parný čistič len tak náhodou. Okrem toho, že si poradí so všetkými vyššie spomínanými povrchmi, jeho bojler je upravený tak, že umožňuje priebežné dolievanie vody počas upratovania, vďaka čomu je schopný fungovať nepretržite.

„Hľadám ľahký multifunkčný čistič vhodný aj do ruky.“
ARIETE 10V1 PARNÝ MOP 4164

Ariete Rýchly prehľad parných čističov

Parný mop 10v1 využijete hlavne v byte. Nádobka na vodu má objem 350 ml, čo vystačí na cca 20 minút prevádzky, no takisto umožňuje prístroj „rozobrať“ a z klasického mopu vytvoriť tzv. ručný čistič. Využiť ho môžete na čistenie a dezinfekciu podláh, okien, kobercov, vodného kameňa v kuchyni či kúpeľni, mikrovlnky, rúry, sporáka a ostatných miest v byte. Je vhodný pre všetkých, ktorí hľadajú inovatívne, efektívnejšie a prírodné riešenie pre týždenné upratovanie.

ARIETE VAPORI, PARNÝ ČISTIČ S PRÍSLUŠ. 4133/02

Ariete Rýchly prehľad parných čističov

O základné „rýchlo-čistenie“ sa postará  aj tzv. „kačka“. Malý, ručný parný čistič, s ktorým vyčistíte aj veľmi ťažko dostupné miesta ako napr. digestor, sporák, mikrovlnku, radiátor, rôzne škáry či kachličky. „Prejsť“ s ním môžete aj čalúnené povrchy ako napr. sedačky, hračky či textílie. Keďze ide vyslovene o ručný parný čistič, jeho výkon je o čosi menší ako pri ostatných parných čističoch Ariete. Napriek tomu však rovnako efektívne ničí baktérie, vírusy a iné mikroorganizmy.
Všetky parné čističe od Ariete pracujú na báze horúcej vodnej pary bez potreby použitia akýchkoľvek ďalších čistiacich prostriedkov. To ocenia hlavne alergici a ľudia, ktorí preferujú zdravé životné prostredie a snažia sa hľadať riešenia ako čo najmenej zaťažovať nielen svoj organizmus, ale aj organizmus svojich detí či domácich miláčikov. Parné čističe dokážu zahubiť cca 97% baktérií, vírusov a iných škodlivých mikroorganizmov nachádzajúcich sa v domácnosti. A to je už teda niečo, však?

Pošlite článok známemu