Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Predvianočné upratovanie by Elis

SexyMamas

04.12.2017

A je to tu! Štyri týždne do Vianoc a nás matky okrem každodenného zhonu čaká ešte všetko, čo sa Vianoc týka. Už teraz obchodné centrá praskajú vo švíkoch, cesty autom hlavne v popoludňajších a večerných hodinách sú za trest, všetci sú nervózni, že nič nestíhajú.. Ale aj napriek tomu Vianoce milujú.
Je to asi aj tým, že pochádzam z veľkej rodiny, kde Vianoce prebiehali vždy vo veľkom štýle. A to nemyslím kvôli množstvu darčekov, ale kvôli tej krásnej vianočnej atmosfére.

Samozrejme k Vianociam patrí okrem pečenia aj vianočné upratovanie, a to je to, čo mňa veľmi nebaví. Snažím sa, aby bolo všetko nachystané, ale úprimne, nie som úplne „leštiaci typ“. Snažím sa, pracujem na tom, len ako mi nedávno povedala moja sestra – nejako ten neporiadok „nevidí“. A ja to mám dosť podobne. Každý z nás vníma „neporiadok“ skrátka inak. V každom prípade ja osobne sa snažím si také to väčšie upratovanie (ako napríklad to vianočné) čo najviac uľahčiť, a preto som bola ja tá, ktorá si rezervovala novú vychytávku na testovanie – nový parný čistič Ariete 4145 Vapor comfort.

Ariete 4145

Posledný parný čistič 10 v 1 testovala Ivuš
a keďže je s ním veľmi spokojná, tento je teraz môj  

Je prekvapivo malinký, takže i super skladný a k tomu všetkému je aj ľahučký. Krásne sa s ním dá fungovať podľa potrieb v celom byte. Fascinuje ma, na čo všetko môžete paru a tento čistič využiť. Nepotrebujete žiadne chemické prípravky a napriek tomu je para najlepší čistiaci prostriedok. Sila pary spočíva v jej schopnosti dezinfekcie, zbavení zápachu a vyčistení akéhokoľvek povrchu rýchlejším spôsobom, než je tomu pri tradičných spôsoboch upratovania.

Ariete 4145

Začala som podlahou, kobercom, vzala som to cez pohovku a skončila u okien. A to všetko jedným prístrojom. V balení máte k dispozícii rôzne násady, ktoré meníte podľa toho, čo práve potrebujete vyčistiť. Dá sa v podstate využiť na všetko v domácnosti od dlaždíc, skla, parkiet, mramoru a kobercov až po okná, zrkadlá, sprchové kúty, textílie a pracovné dosky. Zo začiatku som mala síce niekedy pocit, že niečo chýba a niečo nepasuje, ale našťastie je to vcelku múdro vymyslené, takže vo finále do seba všetko pekne zapadá, len na to človek musí prísť. Pre rýchlejšie zoznámenie sa odporúčam mrknúť na video. Je v ňom rýchle a efektívne ukázané, na čo všetko a ako sa čistič používa.

Existuje ešte parný čistič Ariete 4146, ktorý na rozdiel od modelu 4145 schová všetko príslušenstvo do tela prístroja, čo je praktickejšie, pretože nástavce sú vždy po ruke a nestrácajú sa.

Ariete 4145

Samozrejme do Vianoc ostáva ešte mesiac a to najdôkladnejšie vianočné upratovanie budem robiť aj tak tesne pred Štedrým dňom (my matky vieme, ako dokážu deti v priebehu jedného dňa dať poriadok do neporiadku). K tomu máme psa, a aj keď je to mini pes, ktorý nič neničí, tak či sa nám to páči alebo nie, je poznať, že s nami býva.

A čo vy? Máte nejaké vychytávky, ktoré vám uľahčujú vianočné upratovanie? Ak áno, šup sem s nimi.  

Budem rada za každý tip na čo najefektívnejšie a najrýchlejšie upratovanie.

Ešte ma čaká pečenie, ale to sa už zapojí aj Belinka, ktorá si zaobstarala zásterku do kuchyne, takže pevne verím, že si to užijeme viac, než vianočné upratovanie.

Ariete 4145

Ariete 4145

Pošlite článok známemu