Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Proč parní čističe Ariete nejsou jako ty z teleshoppingu?

,,Horst, toto je super, ultra, mega moderný čistič, s ktorým vyčistíš podlahy, susedovu mačku aj šéfov oblek. Nepotrebuje vodu, nepotrebuje chemikálie, nepotrebuje vlastne vôbec nič. Poháňa ho totiž solárna elektrina. A keď, Horst, zavoláš počas nasledujúcich piatich minút, získaš nielen jeden, ale rovno dva naše univerzálne čističe. No len povedz, nie je to úžasné? Je to úžasné!“
Tiež si pamätáte lacné teleshoppingové skeče, s postavou Horsta Fuchsa, ktorý odporúčal kde čo - od voňavých ponožiek, až po vajíčka usmažené na kapote automobilu? Možno už vtedy sa vo vás začala prebúdzať skepsa a určitá nedôvera ku všetkým produktom, ktoré boli propagované cez reklamné formáty. Hovorí sa, že dobré veci reklamu nepotrebujú. Je to ale naozaj tak? Radi vás presvedčíme o opaku. Nasledujúce riadky budú venované značke Ariete, konkrétne teda jej parným čističom. Prezradíme, prečo nie sú ako čističe, ktoré poznáte z teleshoppingových reklám, a pripojíme pár dôvodov, prečo by sa mali stať súčasťou vašej domácnosti.

Ariete ako čerstvá päťdesiatnička
Príbeh značky Ariete sa začal písať v roku 1964. Ak si myslíte, že hneď od prvopočiatku začala chrliť domáce spotrebiče najrôznejšieho druhu, musíme vás sklamať. Ariete v roku 1964 prišla na trh s plynovými zapaľovačmi. A pretože sa jej očividne darilo, o päť rokov neskôr predstavila svetu prvú žehličku z rodiny Ariete. Ako značka rástla a nadobúdala na sile, začala produkovať čoraz viac domácich spotrebičov. Jej úspechov si všimla firma DeLonghi, ktorá Ariete v roku 1995 zaradila do svojej rodiny. Ariete sa preslávila najmä svojimi parnými čističmi rady Vaporì, choppery Saladino či ručnými strúhadlami a prístrojmi na lúpanie radu Gratì.


Ariete Vapori
Priekopník vo svete parného čistenia
Nemenej obľúbené sú ale aj parné čističe, ktoré patria vo svojom obore k absolútnym špičkám. A keď sme sa už opreli o tému parného čistenia, musíme doplniť, že je to práve značka Ariete, ktorá je v tejto oblasti absolútnym priekopníkom. Ariete pred 27 rokmi vymyslela vôbec prvý ručný parný čistič a svoje technológie ďalej zdokonaľovala. Inak tomu nie je ani v dnešných časoch. Málokto taktiež vie, že Ariete vlastnila v tejto oblasti aj nespočetne veľa patentov a práva na výrobu boli aj známejším značkám poskytované prostredníctvom licencie.
Účinné, dizajnovo dokonalé a cenovo dostupné.

Medzi ďalšie prednosti, ktoré značka Ariete rovnako ako jej jednotlivé produkty ponúka, sú dizajnovo dokonalé výrobky, ktoré vás upútajú hneď na prvý pohľad. A to nielen svojim výzorom, ale aj farebnými kompozíciami. V interiéri tak patrí medzi žiadané a dizajnové „vychytávky“, s ktorými bude upratovanie pravým a nefalšovaným zážitkom. Ďalšou prednosťou je aj skutočnosť, že Ariete používa pri výrobe parných čističov vysoko profesionálne materiály, neustále zdokonaľuje technológie a pracuje aj na dizajne radu Vaporì. Dôkazom je napríklad unikátny čistič Xsteam nostop 4147. Napriek tomu ale zostáva cenovo dostupná.

Ariete Vapori

5 dôvodov, prečo by ste mali chcieť parný čistič Ariete:

             1. Účinnosť po prvom použití: Parné čističe Ariete pracujú s horúcou parou, ktorú dokážu nahriať až na neuveriteľných 130 °C. Voda sa následne v tryske alebo hadici ochladzuje na 100 °C a na čistený povrch dopadá v bezpečnej teplote 50 °C, čo je ale stále viac, než pri bežnom upratovaní. Navyše voda tu povrchy čistí prostredníctvom plynného skupenstva, čo je mnohonásobne efektívnejšie, než klasické umývanie handričkou či mopom. Keď k tomu pripočítame ešte vysoký tlak, nenájdeme lepšieho pomocníka do domácnosti. A aby ste mali predstavu o tom, ako efektívne parné čističe sú, dodáme, že po prvom čistení zbaví povrch až 95 % prachových roztočov, baktérií a ďalších mikroorganizmov.
              2. Nezaťažujú zdravie ani životné prostredie: Para je vôbec tým najúčinnejším čistiacim prostriedkom. Parné čističe Ariete preto nepotrebujú žiadne ďalšie chemické prostriedky. Vďaka tomu nezaťažujú životné prostredie ani vaše zdravie. Použitie chemických prostriedkov s chlórom totiž môže dráždiť sliznice a vyvolávať nežiaduce alergické reakcie. Ak predsa len chcete miestnosť prevoňať, môžete si zaobstarať parné čističe Ariete so zásobníkom na chemické detergenty.
             3. Ideálne do domácností s alergikmi a domácimi miláčikmi: Drvivá väčšina alergikov bojuje najmä s alergiami na prach a roztoče. Pretože parné čističe zničia až 95 % prachových roztočov, sú ideálne do domácností, ktoré alergici obývajú. Keďže na čistenie nepoužívajú chemické čistiace prostriedky, sú priateľské aj k domácim miláčikom.
             4. Cenovo dostupné upratovanie: Tie najlacnejšie parné čističe zakúpite už od niekoľkých desiatok eur. Keď to porovnáte s opakovaným nákupom čistiacich prostriedkov, handričiek, vedier, mopov, hubiek a ďalšieho príslušenstva, dospejete k názoru, že obstaranie parného čističa je z dlhodobého hľadiska oveľa ekonomickejšie.
             5. Možnosť výberu: Pri parných čističoch máte na výber celkom z troch skupín. Prvú skupinu tvoria parné kačky, ktoré sú vybavené bohatým príslušenstvom. Sú nesmierne kompaktným spoločníkom každej domácnosti, ktorá má zostať hygienicky čistá. Druhá skupina parných čističov zahŕňa parné mopy, ktoré sú určené primárne na čistenie najrôznejších podlahových krytín. Poslednou skupinou sú multifunkčné parné stanice, ktoré umožňujú upratať nielen podlahy, koberce či ďalšie podlahové krytiny, ale aj sedacie súpravy, kachličky, vodovodné batérie alebo napríklad obliečky na vankúše a plyšové hračky.

Pošlite článok známemu