Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Pošlite váš parný čistič na „home office“

Určite sa všetci zhodneme na tom, že pravidelná údržba domácnosti nám niekedy dá poriadne zabrať. Ak ste však nútení zbaliť svoju kanceláriu a rozložiť si pracovnú základňu priamo v domácnosti, budete potrebovať novú stratégiu. Aké teda máte možnosti? Jednou z nich je spriateliť sa s novým kolegom- parným čističom.
H.O.M.E.

Stratégia H.O.M.E.
Vaša domáca kancelária si bude vyžadovať viac pozornosti ako tá firemná. Požiadavky sa ešte znásobia, ak s vami ostali doma aj deti s vlastnými „školskými“ povinnosťami a manžel či manželka s požiadavkou ďalšieho priestoru pre pracovné a osobné aktivity. Zo situácie sa najviac tešia naši domáci miláčikovia, ktorí milujú spoločnosť, na druhej strane však vyžadujú zvýšenú hygienickú starostlivosť. Kde a ako začať, aby ste udržali poriadok a čistotu v novo vzniknutom chaose?

Vyskúšajte stratégiu H.O.M.E.:
H= hygiena na prvom mieste
O= obedňajšia pauza
M= metóda je základ
E= energiou sa neplytvá

H: hygiena na prvom mieste:
O tom, že je potrebné venovať zvýšenú pozornosť umývaniu a najnovšie aj dezinfekcii rúk určite počúvate zo všetkých „svetových strán“. Ak ste však nútení skĺbiť prácu, školu, domácnosť, starostlivosť o zvieratká a seba, slovo hygiena naberá úplne nový rozmer. Základný spôsob ako ochrániť domácnosť a ich členov pred neželanými baktériami a vírusmi, ktoré sa v stiesnených podmienkach oveľa viac množia je vyčleniť si kútiky. Vyčleňte si kútik v byte alebo dome, ktorý budete nazývať svojou pracovňou (aj keby mal mať 1x1 m²). Rovnako tak vyčleňte priestor na oddych a stravovanie. Keď pracujete, snažte sa zdržiavať čo najviac vo svojom pracovnom kútiku, ktorý udržujte v čistote. Na mieste je dezinfekcia klávesnice, myši, ale aj povrchu stola na ktorom pracujete. Snažte sa mať na stole čo najmenej vecí. To vám pomôže odbúrať myšlienku chaosu.

O: obedňajšia pauza
Obedňajšia pauza vám okrem obeda dáva možnosť  aj na pretiahnutie stuhnutých svalov. V tejto chvíli môžete praktizovať tzv. rýchlo-pratanie pri ktorom sa nielen rozhýbete, vyčistíte hlavu, ale udržíte domácnosť v poriadku a čistote. Skúste napríklad pozbierať hračky zo zeme, utrieť fľak na konferenčnom stolíku, umyť riad alebo z rýchlika prejsť kľučky na dverách napríklad parným čističom. Ak milujete čistotu a je pre vás dôležité udržať domácnosť bez baktérií a vírusov, k pracovným povinnostiam sa budete vracať s oveľa lepším pocitom.

H.O.M.E.

M: metóda je základ
Väčšina z nás si upratovanie plánuje a strávi ním, v ideálnom prípade, hodinu. V menej ideálnom niekoľkonásobne viac. Nové podmienky si však žiadajú nové riešenia a verte, že aj vy dokážete vo svojej domácnosti praktizovať tzv. „organizovaný chaos“, kým si nenájdete čas na väčšie upratovanie. Váš kolega- parný čistič je pripravený okamžite vyčistiť akýkoľvek povrch za pár sekúnd. Para je nahriata takmer okamžite, preto je vám vždy k dispozícii. Ak ho porovnáte napríklad s klasickým vysávačom či iným chemickým čističom, zistíte, že prevádzka parného čističa je prakticky beznákladová. Čistenie a dezinfekciu umožňuje uvoľňovanie horúcej pary. Ide teda o 100% ekologický a ekonomický spôsob ako udržať domácnosť čistú a bez baktérií. Týmto spôsobom zvládnete menšie pratanie (následne aj to veľké) raz dva.

H.O.M.E.

E: energiou sa neplytvá
Keď vás v malom byte zomelie kolotoč každodenných povinností a vy neviete, čo skôr, zíde sa vám každá pomoc. Energiou (či už ľudskou alebo akoukoľvek inou) by sa nemalo plytvať a povedzme si úprimne, upratovanie našou energiou veľmi nešetrí. Aj vám sa stáva, že si pri upratovaní predstavujete, ako sa opaľujete pri vode, čítate obľúbenú knihu alebo športujete? Všetko je možné, ak opustíte staré vzorce a objavíte modernejšie riešenia. Ak naberiete odvahu vyskúšať  parné čističe Ariete, nielenže zahubíte viac ako 97% baktérií a vírusov, podlahu budete mať okamžite suchú, ale dokonca si naozaj zašportujete, prečítate knihu alebo „nachytáte bronz“. To všetko bude vašou odmenou za zvládnutie stratégie H.O.M.E.

Váš nový kolega zvládne upratovanie celej domácnosti, garáže či kancelárie. Hravo si poradí aj s rôznymi druhmi podlahových krytín, kachličkami alebo vodovodnými batériami. Dôkladne vyčistí a odstráni alergény aj z textilu (napr. prestieradla, povlečenie, plyšové hračky a pod.), matracov alebo pohovky. Tak čo? Dáte mu šancu?

Pošlite článok známemu