Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Pomocníci v domácnosti: Parný mop 2v1

SexyMamas

12.05.2017

Dlho sme nemali článok o pomocníkoch v domácnosti, preto sme sa radi ujali možnosti otestovať parný mop Ariete 2v1, teda parný čistič – mop s metlou. Ide o model 2706 v žltej farbe.
Keďže som mamou dvoch malých detí, ktoré sú práve vo veku, kedy chcú robiť všetko sami a naviac máme doma psa i mačku, je u nás denne čo vytierať a vysávať. Nie som práve priaznivcom saponátov a chemikálií na upratovanie domácnosti, preto si k nám parný mop našiel cestu už skôr, pretože nepotrebujete nič viac než vodu a pritom sa zbavíte nečistôt, baktérií i roztočov. Parný mop 2v1 so zmetákom je pre mňa ale novinkou. Spojuje efektivitu pary a sací výkon.

Ariete 2706

Ako som už povedala, parný mop sa u nás používa denne. Vždy bolo ale nutné najskôr  vytiahnuť vysávač až potom mop, pretože sme nechceli rozotierať omrvinky ani chlpy. Zmeták v mope sa hodí skôr na zozbieranie drobných nečistôt, ako neporiadok pod stolom, ale napríklad po detskej párty je pre mňa vysávač nevyhnutnosťou. :)

Baví ma, že sa s týmto mopom dajú čistiť všetky druhy podláh, ale s použitím nástavca aj koberce s krátkym a stredne dlhým vlasom. Nemusíte sa báť čistiť ani parkety, pretože vlhkosť z pary je minimálna a rýchlo schne. Naviac teplota vypúšťanej pary sa rýchle zníži. Kombinácia tlaku a pary napriek tomu účinne čistí. Tlačidlo na zapnutie pary je priamo na rukoväti, môžete ju tak ľahko ovládať. Je možná aj nepretržitá prevádzka pary na 20 minút.

Chvíľu som bojovala s otočnou hlavicou, ale je to iba o zvyku, rýchlo som prístroj ovládla. :)

Na parných mopoch sa mi všeobecne páči fakt, že účinne čistia bez chemikálií a taktiež rýchlosť schnutia podláh. Para sa vďaka tlaku dostane aj do škár a otvorov, kde bežný mop nemôže súperiť.

Ariete 2706

Čo sa mi na tomto konkrétnom parnom mope 2v1 páči:
Možnosť metly
Možnosť regulácie pary
Stojí sám, dá sa ľahko zložiť rukoväť a nezaberie veľa miesta
Dlhý kábel (5 m), ktorý sa dá naviac prakticky namotať
Napriek tomu, že sa v tomto s dievčatami nezhodneme, páči sa mi i výrazne žltá farba a jeho design
V neposlednom rade cena

Čo sa mi na ňom naopak nepáči:
Rukoväť – trochu mi vadí fakt, že mop nemá poriadne držadlo
Zvuk, ktorý vydáva zmeták

Možno sa pýtate prečo si vybrať parný mop práve od Ariete. Firma Ariete prišla s bojlerovými parnými čističmi na trh ako prvá a svoju technológiu následne poskytla ďalším výrobcom formou licencie. Okrem tohto priekupníctva patrí tiež k významným inovátorom tejto technológie. Naviac ponúka dostupnú kvalitu. Cena je vzhľadom k výkonu bezkonkurenčná.

Môžete pozrieť i na video výrobcu:

Pošlite článok známemu