Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Parní mopy Ariete: Nepostradatelný pomocník v domácnosti

Písal sa rok 1997. V Írsku bol uzákonený rozvod, v Ázii začala ázijská kríza, ktorá súvisela s prepadom thajského bahtu voči doláru o celých 18 %. Česká republika bola na Summite NATO v Madride oficiálne pozvaná do Severoatlantickej aliancie a v tom istom roku tiež došlo k upraveniu česko-slovenskej hranice. Slovensko sa zároveň spoločne s Monakom, Chorvátskom a Bulharskom stalo súčasťou európskej medzinárodnej organizácie EUROCONTROL.
V roku 1997 sa však stalo tiež niečo, čo ovplyvnilo chod miliónov tuzemských i zahraničných domácností. Talianska značka Ariete predstavila svetu historicky prvý parný mop Vapori. Patent na neho držala celých 20 rokov! Ako to vyzerá s parnými mopmi dnes? A aké esá v rukáve sme si pre vás pripravili? Odpovede na túto a mnoho ďalších otázok sú súčasťou nasledujúcich riadkov!

Späť do minulosti ...
Ako sme spomenuli vyššie, prvý parný mop Ariete bol verejnosti predstavený v roku 1997 a zožal nevídaný úspech. Čistenie rôznych povrchov pomocou horúcej pary tak nabralo úplne nový rozmer. O dva roky neskôr značka predstavila prvý ručný parný čistič typu "kačka", o ktorom sme sa rozpísali v jednom z predchádzajúcich článkov.Rok 2000 bol v Ariete spätý s prvým multivapori čističom, ktorý je univerzálnym pomocníkom s radom vychytaných funkcií. V roku 2011 značka kompletne obmenila svoj sortiment, aby ho mohla o päť rokov neskôr rozšíriť o úplne nové čističe, ktorých dizajn, ale aj funkcie prešli výraznou zmenou.

Parné mopy Ariete resp. Zoznámte sa, prosím
V kategórii parných mopov máme aktuálne 3 zástupcov. Patrí medzi nich model 4163, 4164 a 2706.

Parný mop 4163 disponuje výkonom 1500 W, živicovým odnímateľným filtrom a regulátorom pary, ktorý umožňuje komfortné nastavenie pre akýkoľvek typ podlahovej krytiny alebo materiálu. Súčasťou je aj nadstavec na čistenie kobercov, odnímateľná nádobka na vodu s objemom 500 ml. Model 4163 je okamžite pripravený na použitie a paru dokáže bez prestávky produkovať celých 20 minút. Tento parný mop navyše disponuje sklopnou rukoväťou, takže vyniká jednoduchou skladnosťou.

Ariete 4163

Parný mop Ariete 10v1 - model 4164
ponúka bohaté príslušenstvo, vďaka ktorému sa stane univerzálnym pomocníkom v domácnosti. Má teleskopickú rukoväť a odnímateľné telo, vďaka čomu z tohto pomocníka vytvoríme behom chvíľky klasickú parnú kačku. S modelom 4164 pohodlne vyčistíte všetky podlahové krytiny, zašlé škáry, zle dostupné miesta, ale napríklad aj textílie, koberce alebo sedacie súpravy a čalúnenie. Aj tu je k dispozícii regulátor pary, ktorý umožňuje variabilné nastavenie.

Ariete 4164

Posledný spomenutý parný mop a metla 2in1 - model 2706 v sebe kombinuje rovno dve silné zbrane, ktoré v domácnosti zatočia s nečistotami, baktériami, roztočmi i ďalšími nevítanými návštevníkmi. Je ideálny do domácností s malými deťmi alebo chlpatými miláčikmi, pretože je pripravený na okamžité použitie. Počas niekoľkých sekúnd sa tak jednoducho zbavíte omrviniek, ale aj zvieracích chlpov. Tento model je vybavený príslušenstvom na koberce a dvoma utierkami z mikrovlákna. Zároveň disponuje otočnou hlavicou a skladacou rukoväťou, takže je jednoducho ovládateľný a vhodný na údržbu najrôznejších plôch a materiálov.

Ariete 2706

Čistite jednoducho, rýchlo, ľahko a ekologicky
Všetky aktuálne ponúkané parné čističe Ariete spája jedno - horúca para, ktorá v nádobke dosahuje úctyhodných 130 stupňov Celzia. Pred dopadom na čistený povrch sa ochladí na cca 50 stupňov, čo z nej robí ekologického a účinného pomocníka v boji proti nečistotám, vírusom a baktériám v domácnosti.
Hoci vám 50 stupňov nemusí pripadať veľa, v súčasnosti ide o najúčinnejší spôsob, ako na čistú, hygienicky neškodnú a "eco friendly" domácnosť. Voda v plynnom skupenstve v kombinácii s vysokým tlakom navyše dokáže lepšie rozrušiť špinu a upratovanie je preto časovo i fyzicky menej náročné.

Ariete 4164

Parné čističe sme nešetrili! Ako dopadlo testovanie?
Nedávno sme podrobili jeden z parných čističov Ariete záťažovému testu. Testovacím objektom bola stará školská dlažba na toaletách pre žiakov druhého stupňa. Dokážete si živo predstaviť asi ako vyzerala. Špinavé dlaždice a zašlé škáry sú len špičkou onoho pomyselného ľadovca. Sile parného mopu sme však verili a dali sa do testovania.

Miestnosť zahalila hustá hmla a oblak pary, ktorý si hravo poradil s nevzhľadnými škvrnami a zašlými dlaždicami. Škáram sme museli máličko pomôcť priloženou kefou s tvrdými štetinami, výsledok však stál za to. Čistenie podlahy bolo navyše záležitosťou niekoľkých minút.

Viac o redakčnom testovaní parných mopov je ale súčasťou jedného z predchádzajúcich článkov. Tak čo, presvedčili sme vás? Pozrite si ponuku parných čističov Ariete a vyskúšajte nový spôsob údržby domácnosti.Pošlite článok známemu