Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Parní čističe pro a proti

Matěj Antoš

13.06.2016

Upratovanie domácnosti a umývanie podlahy nemusí byť náročnou a vyčerpávajúcou prácou. Nedarí sa vám odstrániť škvrny, nečistoty a mastnotu klasickými metódami, handrou, mopom a arzenálom chemických prostriedkov? Už ste počuli o parnom čistení? Parné čističe sú moderným spôsobom čistenia rôznych povrchov v domácnosti, ktoré vám ponúknu prekvapivé množstvo výhod. Poďme sa teraz spolu pozrieť na prednosti a slabiny parných čističov, aby ste sa mohli rozhodnúť, či by sa taký prístroj nehodil práve vám.
Čo patrí k hlavným výhodám parných čističov a kde všade sa vám zídu?
- Horúca para nielen čistí povrchy, ale ničí aj drobné organizmy, čo nie je pri bežnom zmývaní samozrejmosťou. Vysoký tlak a horúca para spoľahlivo zničia mikróby, baktérie a ďalších nevítaných návštevníkov domácnosti.
- Parné čističe zvládnu efektívne vyčistiť všetky nečistoty, a to vrátane tých zaschnutých. Horúca para sa dostane do všetkých škár, pod koberce i matrace, čo je ďalšia výhoda oproti klasickým mopom a podobnému náčiniu.
- Pri upratovaní s parnými čističmi nebudete potrebovať žiadne chemické prostriedky.
- Parné čistenie je už na prvý pohľad ekologickejšie a menej agresívne ako zmývanie a čistenie pomocou klasických chemických čistiacich prípravkov.
- Ušetria vám čas - vyčistenie podlahy vám zaberie doslova len pár minút.
- Parné čističe urobia radosť všetkým alergikom - horúca para zlikviduje všetky alergény a navyše zabraňuje víreniu prachu.
- Parný čistič spotrebuje len zlomok vody v porovnaní s klasickým zmývaním podlahy.
- Pracujete síce s parou s teplotou nad 100 ° C, ale prevádzka parného čističa je veľmi bezpečná - para sa spustí až vo chvíli, keď ju stlačením tlačidla aktivujeme. Navyše sa rýchlo ochladzuje.

Parny cistic

Majú parné čističe nejaké nevýhody?

- Buďte opatrní pri čistení materiálov citlivých na teplo a vlhko - napríklad kožených a koženkových kresiel a pohoviek.
- Niektoré druhy starého nábytku môžu byť impregnované voskom – tomuto povrchu by para nemusela prospieť. Na podobné kusy nábytku však narazíte skôr výnimočne, pre bežnú domácnosť či kanceláriu je parné čistenie úplne bezpečne použiteľné.
- Buďte šetrnejší aj pri čistení nábytku, ktorého povrch tvorí dyha lepená v tenkej vrstve.

Sčítané a podčiarknuté, parné čističe sú veľmi účinným, pohodlným a všestranným pomocníkom pri upratovaní domácnosti a skvelou alternatívou vytierania a čistenia povrchov.

Parny cistic

Pošlite článok známemu