Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Parné čističe Ariete sú s nami skoro 25 rokov! Čo všetko o nich viete?

Keď pred vami niekto spomenie značku Ariete, asi nebudete dlho tápať a vybavíte si talianskeho výrobcu s dlhoročnou tradíciou. A rozhodne nebudete ďaleko od pravdy. Značka Ariete uzrela svetlo sveta už v roku 1964. Prvé parné čističe sa ale na svetový trh dostali predsa len o niečo neskôr. Išlo o rok 1997 a parní pomocníci si prakticky okamžite vyslúžili nielen záujem, ale predovšetkým rešpekt vtedajších domácností. Čo ďalšie ste o parných čističoch Ariete (ne) vedeli?
Ariete

Rok 1997 odštartoval revolúciu
Písal sa rok 1997. V Írsku bol uzákonený rozvod. Česká republika bola na Summite NATO v Madride oficiálne pozvaná do Severoatlantickej aliancie a v tom istom roku tiež došlo k upraveniu česko-slovenskej hranice. A stalo sa ešte niečo ďalšie. Značka Ariete predstavila svetu prvého parného pomocníka. Bol ním parný mop Vapori, na ktorý držala spoločnosť patent skoro dvadsať rokov.

Tento mop potom o dva roky neskôr nasledoval prvý ručný parný čistič typu "kačka". Rok 2000 bol u Ariete spätý s multifunkčným parným čističom, ktorý je univerzálnym pomocníkom s radom vychytaných funkcií. V roku 2011 značka kompletne obmenila svoj sortiment, aby ho mohla o päť rokov neskôr rozšíriť o zbrusu nové čističe, ktorých dizajn, ale aj funkcia prešli výraznou zmenou.

5 dôvodov, prečo staviť na parné čističe Ariete
1. Ariete ako priekopník vo svete parného čistenia: Málokto vie, že značka Ariete v minulosti vlastnila nespočetné množstvo patentov a práva na výrobu boli aj známejším značkám poskytovaná prostredníctvom licencie.

2. Hygienická čistota: Parné čističe zbavia čistené povrchy po prvom čistení až 95% prachových roztočov, baktérií a ďalších mikroorganizmov. Len pre porovnanie – klasický vysávač zbaví domácnosť približne 56% prachových roztočov.

3. Nezaťažujú zdravie ani životné prostredie: Para je tým najúčinnejším a najsilnejším čistiacim prostriedkom. Parné čističe Ariete preto nepotrebujú žiadne ďalšie chemické prostriedky, vďaka čomu nezaťažujú životné prostredie ani naše zdravie (alergické reakcie, kožné ekzémy a pod.)

4. Cenovo dostupný upratovanie: Tie najlacnejšie parné čističe Ariete zakúpite už od niekoľkých desiatok eur. Keď to porovnáte s opakovaným nákupom čistiacich prostriedkov, handričiek, vedier, mopov, hubiek a ďalšieho príslušenstva, dospejete k názoru, že obstaranie parného čističa je z dlhodobého hľadiska oveľa ekonomickejšie.

5. Variabilné možnosti: Na výber navyše máte rovno tri druhy parných čističov - kačky, parné mopy a multifunkčné parné čističe. O tom, ako správneho pomocníka vybrať, sme sa zmienili v jednom z predchádzajúcich článkov.

Za všetkým hľadajte fyziku
A na akom princípe vlastne parné čističe Ariete pracujú? Kúzla tu nehľadajme. Ariete sa spoľahla sa obyčajnou, napriek tomu však účinnú fyziku. Všetky vyššie spomenuté parné čističe Ariete totiž pracujú s vodou v plynnom skupenstve (parou), ktorá v nádobke dosahuje úctyhodných 130 stupňov Celzia.
Pred dopadom na čistený povrch sa ochladí na cca 50 stupňov, čo z nej robí ekologického a účinného pomocníka v boji proti nečistotám, vírusom a baktériám v domácnosti.

Nepripadá vám 50 stupňov veľa? Verte, že je to oveľa viac, než pri bežnom čistení. Čistené povrchy sú nielen hygienicky nezávadné, čisté, zbavené prachových častíc, mikróbov, roztočov, vírusov i baktérií, zároveň sú vďaka parným čističom prakticky okamžite suché, takže je tu minimalizované riziko pošmyknutia a následného úrazu. Kratšie je samozrejme aj doba, ktorú je potrebné upratovania venovať. Potrebujete snáď ďalšie dôvody, prečo dať značke Ariete šancu?

Pošlite článok známemu