Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Parní čističe a zvířata

Matěj Antoš

25.07.2016

Parné čistenie je efektívny spôsob, ako mať zdravý a čistý domov. V minulom článku sme si povedali, ako môžu parné čističe pomáhať alergikom. Ako naň ale budú reagovať vaše domáce zvieratá? Je možné parou vyčistiť tiež ich pelechy a klietky? Prinesú parné čističe nejaké výhody v domácnostiach s domácimi maznáčikmi? Poďme sa na túto tému pozrieť podrobnejšie.

S parnými čističmi nebudete trápiť zvieratá pachom z chemikálií
Zvieratá majú omnoho citlivejší čuch ako ľudia, to je všeobecne dobre známe. Pokiaľ doma upratujete pomocou chemických čistiacich prostriedkov a detergentov, môže ich zápach vašim štvornohým spoločníkom prekážať podstatne viac ako vám. Problémom však nie je len zápach. Zvlášť u mačiek, ktoré sa často čistia jazykom, môže predstavovať nadmerné množstvo chemikálii na rôznych povrchoch v domácnosti problém.

Parné čistenie je pre zvieratá celkom bezpečné a nemusíte sa báť ani ich náhodného popálenia – horúca para z prístroja vychádza až po stlačení tlačidla a smerom od ústia sa veľmi rýchlo ochladzuje. Parným čistením tiež spoľahlivo odstránite pach zo zvierat a zároveň nebudete žiadnym zápachom obťažovať ich.

Ariete Steam

Zvieracie alergény? Parné čističe ich hravo zvládnu
Určite to sami dobre poznáte – mačacie a psie chlpy majú sklony zachytávať sa na všetkom a vedia byť takpovediac všadeprítomné. Môžete umývať podlahu a utierať prach pokojne každý deň a aj tak pár minút po upratovaní zase začnete nachádzať chlpy na zemi alebo na oblečení. Pokiaľ je niekto z vašej domácnosti naviac na zvieratá alergický, môže to predstavovať vážny problém. Nie vždy je však nutné sa domácich miláčikov zbavovať, pri niektorých ľahších alergiách stačí dôkladne a často upratovať.

Parné čističe vám pomôžu nielen s upratovaním kobercov, čalúneného nábytku, pelechov a klietok, ale tiež terárií a akvárií. Spoľahlivo likvidujú aj roztoče, vajíčka bĺch a ďalších nepozvaných hostí, ktorí sa môžu v okolí vašich miláčikov zdržiavať. S parnými čističmi sa naviac dostanete do škár a otvorov, kam sa klasická handra ani mop nedostanú.

Ariete Steam

Parné čistenie využijete aj pri údržbe akvárií  
 
Bežné čistenie akvárií a terárií nie je úplne najľahšia práca a býva spojená s rôznymi úskaliami. Viete, že vám parný čistič môže pomôcť aj v tomto ohľade? Stačí nasypať piesok alebo štrk do cedidla a preprať ho prúdom pary. Týmto spôsobom môžete podklad akvárií a terárií vyčistiť celkom bez chemických prípravkov, čo je samozrejme veľká výhoda. Parným čističom so správnym nástavcom je navyše možné čistiť aj sklenené plochy, takže sa jednoducho zbavíte rias, nánosov a ďalších nečistôt.

Ako sme si ukázali, parné čistenie môže byť veľmi užitočné aj v domácnostiach s domácimi miláčikmi. Pozrite si našu ponuku parných čističov Ariete a zvážte, či by niektorí z nich neuľahčil starostlivosť o Vášho miláčika.

Súvisiace produkty

Pošlite článok známemu