Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Parné čistenie pre začiatočníkov alebo Myslite ekologicky a ekonomicky

Parné čistenie si obľúbila rada profesionálnych upratovacích firiem aj jednotlivcov. Dôvodov je hneď niekoľko. Nielenže je para tým vôbec najsilnejším čistiacim prostriedkom, tiež nie je potrebné používať chemické detergenty, ktoré neprospievajú nášmu zdraviu, ani zdraviu našich domácich miláčikov. Vo finále tak získate spoľahlivého, zodpovedného, cenovo dostupného, ekologického a ekonomického spoločníka, ktorý zvládne upratovanie celej domácnosti ľavou zadnou.
Ariete

Prečo práve parné čističe?
V našej ponuke narazíte na parné čističe talianskeho výrobcu Ariete, ktorý je v tejto oblasti absolútnom priekopníkom a inovátorom. Práve táto značka totiž prišla s praktickými pomocníkmi do domácnosti, ktorí využívajú tie najjednoduchšie fyzikálne zákony. Kúzla a čiary u parných čističov tak netreba hľadať.

Tajomstvo účinnosti a ekologického spôsobu čistenia totiž spočíva v kombinácii niekoľkých faktorov - vody v plynnom skupenstve (pary), ktorá má neuveriteľné čistiace schopnosti, vysokého tlaku a teploty.

Voda, ktorú do parného čističa Ariete nalejete, sa totiž v nádržke ohreje na viac ako 130 ° C a potom sa v tryske alebo hadici schladí na 100 °C. Na čistený povrch nakoniec dopadá značnou silou a bezpečnú teplotou 50 °C, čo je ale stále viac, než pri bežnom upratovaní.

Para je tým najsilnejším čistiacim prostriedkom
Môžeme si to ukázať napríklad na podlahe, ktorú vysajeme obyčajným vysávačom. Ten totiž zbaví povrch približne 56% prachových roztočov. Parný čistič ich však zničí viac ako 95%! To všetko bez nutnosti používania chemických prostriedkov, čo je v konečnom dôsledku nielen ekonomické, ale najmä ekologické.

Agresívne chemické detergenty totiž môžu dráždiť naše oči, kožu i sliznice. Problém s nimi môžu mať citlivejší jedinci, alergici, astmatici, ale napríklad aj de