Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Ovládnite pákový kávovar Ariete a pripravte si luxusnú kávu ako pravý Talian

Nedokážete si predstaviť nový deň bez lahodnej kávy? Ak patríte medzi naozajstných kávových gurmánov a znalcov, s najväčšou pravdepodobnosťou budete zvažovať kúpu pákového kávovaru. Chuť a aróma kávy pripravená na "páke" je totiž neporovnateľná s tou z automatického kávovaru. Aby ste vedeli, čo od svojho nového spoločníka čakať, prezradíme vám, ako vlastne pákové kávovary fungujú a aké výhody sú s nimi neodmysliteľne spojené.
Ovládnite pákový kávovar Ariete a pripravte si luxusnú kávu ako pravý Talian

Odborník na kávu? Jedine Talian!
Pákových kávovarov je na našom trhu nespočetné množstvo. Pokiaľ ale hľadáte ozajstného znalca a odborníka, stavte na Talianov, ktorí sú povestní tým, že dokážu kávu precízne pripraviť a ešte lepšie si ju vychutnať. Navyše je to práve Taliansko, ktoré sa stalo Mekkou pákových espresso kávovarov. V tejto oblasti preto musíme spomenúť pákové kávovary talianskej značky Ariete, ktorá je absolútnym priekopníkom v oblasti profesionálnych domácich spotrebičov. Svoje kávovary navyše Ariete inovuje už od roku 1985, vďaka čomu sa v ich sortimente nachádzajú profesionálne prístroje, s ktorými sa premeníte na baristu pokojne u vás doma alebo v práci.

Ako vlastne fungujú pákové kávovary Ariete?
Vložiť do vopred pripraveného otvoru kapsulu s bohvieako starou kávou a stlačiť tlačidlo, ktoré spustí prívod vody ... trochu nuda, nie? Ak túžite „vyžmýkať“ zo svojej kávy maximum, vymeňte automat za páku. Pákové kávovary Ariete sú vybavené "výkonným talianskym srdcom" - originálne talianskou pumpou, ktorá garantuje správny pracovný tlak 15 barov, čo zabezpečí vždy dokonalú penu na pripravovanom espresse. Hlavné kúzlo pákových kávovarov spočíva ale samozrejme v samotnej páke, ktorá pojme dostatočné množstvo čerstvo namletej zrnkovej kávy. Tú spomínaný tlak počas niekoľkých chvíľ premení na dokonalé espresso alebo inú kávovú špecialitu, ktorú takmer nerozoznáte od profesionálne pripravenej kávy vo vašej obľúbenej kaviarni.

Ovládnite pákový kávovar Ariete a pripravte si luxusnú kávu ako pravý Talian

5 výhod pákových kávovarov Ariete:
1. Chutná a voňavá káva ako z kaviarne
2. Konštantný tlak 15 barov kedykoľvek potrebujete
3. Dýza na napenenie mlieka pre prípravu cappuccina alebo latte
4. Možnosť otestovať nové druhy kávy v menších množstvách
5. Štýlový kúsok, ktorý sa stane ozdobou interiéru

Staňte sa baristom priamo u vás doma!
Veľkou prednosťou pákového kávovaru je vysoká kvalita pripravenej kávy a tiež veľká variabilita, čo sa týka napríklad množstva kávy. Samozrejme, je fér spomenúť, že naučiť sa pripravovať kávu na pákovom kávovare nejakú chvíľu trvá. Nejde ale o nič, čo by vzdorovitý milovník kávy nezvládol behom niekoľkých pokusov. Odmenou vám bude vždy chutná a na vôňu bohatá káva, ktorú si pripravíte aj bez nutnosti absolvovania baristického kurzu alebo návštevy vašej obľúbenej kaviarne. Potrebujete snáď ďalšie dôvody, prečo dať pákovému kávovaru Ariete šancu?

Pošlite článok známemu