Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Není kachna jako kachna! Znáte ty od Ariete?

Kačka - jedno obyčajné slovo a niekoľko významov. Čo si predstavíte po jeho vyslovení? Vynorí sa vám v mysli husotvarý vták alebo senzačné a často aj nepravdivé oznámenie, ktoré sa u nás označuje ako "novinárska kačica"? Novinárčine aj vodným a domácim vtákom dáme pre dnešok pokoj.
Nasledujúce riadky budú patriť parným kačkám, ktoré spôsobili revolúciu vo svete domácich spotrebičov. Talianska značka Ariete, ktorá okrem iného prišla s prvým bojlerovým parným čističom na svete, na ktorý držala takmer 20 rokov patent, predstavuje svojich favoritov!

Mop, multivapori alebo kačka?
Parné čističe môžete vyberať z troch kategórií, do ktorých patria parné mopy, veľké univerzálne čističe multivapori a už spomínané kačky - malé kompaktné čističe s klasickou či ohybnou tryskou, určené na čistenie a dezinfekciu menších plôch a ťažšie prístupných zákutí. Kačky sú jednoducho prenosné a uplatnenie nájdu pri čistení dlaždíc, škár, radiátorov, sprchových kútov, ale napríklad aj čalúnenia alebo matracov. Stále si neviete rady s výberom vhodného parného čističa? Rady a tipy nájdete v jednom z našich predchádzajúcich článkov.

Hviezdy Ariete na červenom koberci
V kategórii parných kačiek Ariete máme rovno štyri nominácie - sú nimi čističe Vaporì Jet a modely 4132, 4132/2, 4133 a 4139.

Vaporì Jet model 4132 je vôbec prvou lastovičkou na poli parných kačiek Ariete. S tlakom 3,5 barov, výkonom 900 W, 250 ml nádržkou a nízkou hmotnosťou je multifunkčným domácim pomocníkom, ktorý je určený na pravidelné čistenie horšie prístupných miest, s ktorými si jednoducho poradí tryska s 90° zalomením. Model kúpite v atraktívnej žltej farbe. Ak sa vám do domácnosti hodí viac biele prevedenie, potom siahnite po modeli 4132/2.

Ariete 4132

Model 4133
nadväzuje na úspech predošlých čističov a okrem vyššie uvedeného ponúka aj bohaté príslušenstvo, ktorého súčasťou je opäť tryska s 90° zalomením, ale aj flexibilná hadica, kefa na čalúnenie, stierka a handrička. Vďaka tomuto príslušenstvu sa tak model hodí na čistenie zle dostupných miest, ale aj čalúnenia, okien a svoje kvality dosahuje aj pri odstraňovaní vodného kameňa.

Ariete 4133

Náš zoznam uzatvára model 4139, ktorý je určený na hĺbkové čistenie tých najodolnejších nečistôt. Ľahkú manipuláciu zabezpečuje široký popruh na rameno. Model sa od vyššie uvedených líši aj tým, že tu existuje možnosť použitia detergentov. Pri čistení tak máte v rukách rovno dve vysoko účinné zbrane - účinnú paru a čistiace prostriedky, ktoré domácnosť zbavia aj tých najodolnejších škvŕn.

Ariete 4139

Otestovali sme parné čističe v praxi
Aby sme pochopili princíp fungovania parných čističov, museli sme jeden z nich podrobiť záťažovému testu. Ako testovací objekt nám mala slúžiť staršia vodovodná batéria, ktorá toho mala za sebou už veľa. Nevzhľadný vodný kameň ani zaschnuté kvapky vody jej na kráse rozhodne nepridávali. My sme ale boli vybavení účinnou zbraňou! Vysoký tlak pary v kombinácii s teplotou vody navrátil batérii jej pôvodný lesk a slávu. Tlak rozrušil vodný kameň aj mapy po zaschnutej vode a po niekoľkých minútach intenzívneho čistenia parou stačilo batériu len preleštiť suchou handričkou. Nakoniec, na výsledok sa môžete pozrieť sami.

Vodovodná batéria

"Eco friendly" kačky

Pretože parné kačky Ariete nepracujú so žiadnymi agresívnymi chemickými prostriedkami (s výnimkou modelu 4139, kde je možné prostriedky variabilne použiť), môžeme ich označovať moderným slovkom "Eco friendly". Na čistenie totiž používajú iba vodu ohriatu na 130 stupňov Celzia, ktorá sa pred dopadom na plochu určenú na vyčistenie ochladí na 50 stupňov. Že vám to nepripadá veľa? Stále je to viac, než v prípade klasického umývania. Za čistými a hygienicky nezávadnými povrchmi musíme ale hľadať predovšetkým fyziku.

Vodovodná batéria

Za čistotou hľadajme fyziku
Vysoká teplota vody v kombinácii s jej plynným skupenstvom a vysokým tlakom dokáže narušiť nečistoty a mastnoty oveľa jednoduchšie ako klasické umývanie. Jednotlivé plochy sú zbavené nečistôt, mikroorganizmov, ale aj plesní alebo baktérií, ktoré dokážu napáchať v domácnosti značné škody. To všetko len po jednom použití! Tak čo? Ešte stále napúšťate vodu do vedra a oháňate sa handričkou a zmetákom? Tak pozrite, ako sa zbavujeme špiny my v redakcii.

Pošlite článok známemu