Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Domov plný vírusov a baktérií: Ako pred nimi ochrániť tých najmenších?

Dôkladnému upratovaniu domácnosti môžete denne venovať niekoľko hodín. S niektorými votrelcami si však nemôžete merať sily. Sú odolní, neviditeľní, rýchlo sa množia a nájdeme ich aj tam, kde by sme ich vôbec nečakali. Nasledujúce riadky budú venované baktériám a vírusom, ktoré sú všade okolo nás a zničiť ich sa môže zdať prakticky nemožné. Ich množstvo však dokážeme efektívne eliminovať, napríklad, pomocou parného čistenia. Ak sa vo vašej domácnosti nachádzajú deti alebo domáci miláčikovia, určite oceníte možnosť hygienického a ekologického upratovania bez agresívnych chemických prostriedkov.

Baktérie a vírusy všade tam, kde by ste ich nečakali
Rôznorodé vírusy a baktérie sú všade okolo nás a ich premnoženie spôsobuje celý rad respiračných ochorení a ďalších zdravotných komplikácií. Na druhej strane vás možno prekvapí, že ich prítomnosť je určitým spôsobom nevyhnutná, ba dokonca prospešná.

Vďaka vírusom a baktériám si totiž naše telo vytvára protilátky, čím nás chráni pred rôznymi mutáciami týchto neviditeľných strašiakov. Aby nám ale „neprerástli cez hlavu“, je potrebné regulovať ich prítomnosť a množenie. A to nie iba v období rôznych epidémií alebo pandémii. Kde všade na nás teda títo neviditeľní strašiaci číhajú?

 

 

Ariete cistenie


Baktérie a vírusy sa radi množia napríklad na kľučkách od dverí, kúpeľňových a kuchynských batériách, kľúčoch, klávesniciach a myšiach k počítaču, diaľkových ovládačoch, mobilných telefónoch atď. Deti s nimi prichádzajú do kontaktu na podlahe, kde sa hrajú a na sliznice si ich môžu preniesť tiež pri kontakte s kontaminovanými hračkami (napr. z vonku).

Problémom môže byť aj detský kočiar alebo set formičiek s ktorými vyrážate do piesku na detskom ihrisku. Nemali by sme zabúdať ani na pravidelnú dezinfekciu zvieracích pelechov, hracích podložiek, prikrývok alebo matracov, postieľok a pohoviek. Všade tam sa totiž vírusom a baktériám veľmi dobre darí.

S alergénmi, baktériami aj vírusmi si poradí parný čistič Ariete
Ako udržať domácnosť hygienicky čistú? Siahnuť, samozrejme, môžete aj po bežne dostupných chemických prostriedkoch, ak však máte doma malé deti, zvážte, aké množstvo agresívnej chémie z čistiacich prostriedkov sa deťom dostane do tela napr. pri olizovaní prstov alebo hračiek.

Zbytková chémia neškodí iba deťom, ale aj domácim miláčikom. Je na mieste si uvedomiť, že množstvo toxínov z čistiacich prostriedkov je bio kumulatívnych, čo znamená, že z nášho tela neodchádzajú. Kumulujú sa a postupom času tak môžu dosiahnuť až toxickú úroveň. Tá má potom za následok nepríjemné prejavy ako ekzémy, alergie a iné zdravotné komplikácie.

 

 

 

 

Ariete cistenie

 


Parné čističe však pracujú na jednoduchom fyzikálnom princípe, ktorý kombinuje horúcu paru a vysoký tlak. Vďaka tejto kombinácií môžeme parné čistenie označiť ako najúčinnejší a najsilnejší spôsob hygienickej údržby domácnosti bez použitia chemických detergentov. Parné čističe Ariete totiž zbavia povrchy až 95% alergénov a viac ako 97% nebezpečných mikroorganizmov vrátane baktérií a vírusov.

Vyčistite tak oveľa viac ako len podlahy (na údržbu podláh odporúčame parný mop Ariete 10v1). Parné mopy si hravo poradia aj s kachličkami či vodovodnými batériami.  Osvedčili sa aj v starostlivosti o matrace, zvieracie pelechy, hračky, detské sedačky, pohovky, kočiare či plyšáky.  

 

 

 

 

Ariete cistenie

 


Na kompletnú údržbu domácnosti sa výborne hodí multifunkčný parný pomocník Ariete Xvapor Deluxe, vďaka ktorému sú povrchy takmer okamžite suché a upratovanie vám tak vo finále zaberie zlomok času v porovnaní s klasickou údržbou pri použití mopu, handričiek a vedra. Potrebujete ešte ďalšie dôvody, prečo dať parným čističom šancu?

 

 

Pošlite článok známemu