Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Domácí jogurt dostane vaše chuťové pohárky do extáze

Domáci jogurtovač? Prečo a na čo? Regály obchodov sú predsa plné jogurtov najrôznejších príchutí. Milovníci sviežich chutí siahajú po ovocnom potešení, konzervatívci po prírodnej bielej variante či tradičnej čokoláde a vanilke. A tí, ktorí radi experimentujú, dávajú prednosť netradičným kombináciám - napríklad príchuti obľúbeného dezertu stracciatella alebo chia semienkam, ktoré sú absolútnou novinkou.
Otázka teda zostáva rovnaká - prečo si zaobstarať domáci jogurtovač?
Ak patríte k pravidelným konzumentom tohto mliečneho potešenie a vaša spotreba jogurtov je veľká, nie je od veci do prístroja nazývaného "jogurtovač" investovať. Takýto domáci jogurtovač totiž ponúka množstvo zaujímavých benefitov:
1. Presne viete, čo váš jogurt obsahuje
2. Môžete si pripraviť taký jogurt, na ktorý máte práve chuť
3. Neriešite, kam s prázdnymi téglikmi
4. Čaká vás odmena vo forme dobrého pocitu z vlastnoručne pripraveného jogurtu
5. Počas krátkej doby získate väčšie množstvo jogurtu pripraveného ihneď na konzumáciu
6. Prvotné investície sa vám pomerne skoro vrátia

Yogurella z rodiny Ariete
Hravý, svieži, s nádychom originality a tradície - taký je bielo-oranžový jogurtovač z dielne Ariete, ktorý vám pomôže s prípravou až 1 litra lahodného domáceho jogurtu. Príprava domáceho jogurtu je veľmi jednoduchá a zvládne ju aj menšie dieťa..

Ariete 621

Jogurtovač je vybavený svetielkom indikujúcim zapnutie prístroja a dvojitým vekom, vďaka ktorému je zaistená úplná hygiena počas prípravy. Súčasťou Yogurelly je samozrejme tiež litrová nádoba, ktorú môžete vybrať a uložiť aj s lahodným jogurtom do chladničky. Po konzumácii je možné nádobu jednoducho opláchnuť v umývačke.

3 domáce jogurty pre skutočných gurmánov
Kto raz vyskúša domáci jogurt, pravdepodobne už po tom zo supermarketu viackrát nesiahne. Vybrali sme pre vás 3 najobľúbenejšie jogurtové príchute, ktoré si zamilujú malí aj veľkí!

Ariete 621

1. Vanilkový jogurt
Ingrediencie:
- 125 g bieleho jogurtu
- 9 dl plnotučného mlieka (UHT)
- 50 g cukru
- 1 polievková lyžica čistej vanilkovej esencie

Postup prípravy:
Zmiešajte cukor s vanilkovou esenciou a jogurtom. Za stáleho miešania postupne prilievajte mlieko a po dôkladnom zamiešaní nalejte zmes do nádoby jogurtovača.
Náš tip: Nepoužívajte umelú vanilkovú esenciu! Zmesi by totiž dodala nežiaducu chuť a vôňu!

Ariete 621

2. Ovocný jogurt

Ingrediencie:
- 125 g bieleho jogurtu
- 7 dl plnotučného mlieka (UHT)
- 50 g cukru
- 200 g ovocia podľa vlastného výberu

Postup prípravy:
Roztlačte ovocie vidličkou alebo mixérom na hladké pyré. Pridajte cukor a dôkladne premiešajte. Za stáleho miešania prilievajte mlieko a potom zmes nalejte do nádoby jogurtovača.
Náš tip: Ovocie má na vzduchu tendenciu oxidovať a tmavnúť. To však nijako neovplyvňuje kvalitu a chuť jogurtu.Ariete 621

3. Čokoládový jogurt
Ingrediencie:
- 125 g bieleho jogurtu
- 8 dl plnotučného mlieka (UHT)
- 100 g sladeného kakaa

Postup prípravy:
Zrieďte kakaový prášok s mliekom, kým sa nerozpustí. Pridajte jogurt a dôkladne premiešajte. Nalejte do nádoby a nechajte jogurtovač pracovať.

Ariete 621

Súvisiace produkty

Pošlite článok známemu