Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Dokonale čistá domácnost díky parnímu čističi Ariete: Tipy, jak vybrat ten nejlepší

Ešte stále doma zakopávate o pestrofarebné vedrá, strapcové mopy, čistiace prostriedky a hromadu nevzhľadných handier? A čo keby sme vám povedali, že toto všetko môžete raz a navždy vyhodiť? Fikcia? Vôbec nie. Spoľahlivým, ekonomickým a tiež ekologickým spoločníkom v domácnosti je moderný parný čistič!

Vďaka nemu zbavíte čistenú plochu 95 % baktérií, mikroorganizmov, alergénov a plesní, ktoré sa bežne v domácnostiach objavujú. Všetko navyše rýchlo, účinne a šetrne. Na upratovanie nie je potrebné používať chemické prostriedky, preto sa nemusíte báť o zdravie detí či domácich miláčikov v domácnosti. V dnešnej dobe sa dá s vhodným modelom vyčistiť takmer všetko, od sedadiel v aute cez podlahy, až po škáry v kúpeľni.

Pretože je naša ponuka parných čističov značky Ariete naozaj bohatá, môžete mať problém sa v nej bezpečne zorientovať. Preto sme pripravili tento článok, v ktorom prezradíme, ako vybrať ten najlepší parný mop, ktorý bude spĺňať vaše predstavy aj požiadavky. Pokiaľ o parných čističoch zatiaľ nič neviete, prečítajte si, na akom princípe fungujú.

Ariete

Aká je ponuka?

V našom sortimente sú zastúpené parné čističe značky Ariete, ktorých domovom je slnečné Toskánsko – zem malebnej krajiny a priateľských ľudí, pre ktorých je starostlivosť o domov vecou najvyššej priority. Parné čističe Ariete sú užívateľsky prívetiví, designovo dokonalí, ekonomickí a efektívni spoločníci v domácnosti. Značka Ariete predstavila svetu parné mopy, špeciálne parné „kačky“ a praktické multifunkčné čističe. O tom, ako fungujú parné mopy, sme sa zmienili v predchádzajúcom článku. Informácie o parných kačkách a prednosti multifunkčných parných čističov sú pre vás pripravené tu.

Ak ale nechcete robiť kompromisy medzi mopom a kačkou, prípadne si kupovať dva celkom odlišné prístroje, máme pre vás tip na univerzálny Ariete 4164 Parný mop 10v1. Ten v sebe kombinuje výhody klasického parného mopu a kačky. Výška mopu je nastaviteľná a umožňuje tak veľmi komfortné upratovanie. Súčasťou prístroja je tiež bohaté príslušenstvo, ktoré zahŕňa napríklad návlek na čistenie čalúnenia, malú a veľkú okrúhlu kefu, príslušenstvo na čistenie okien, nástavec na čistenie kobercov alebo 2 návleky z mikrovlákna. V našom e-shope ho môžete kúpiť za 57,90 €.

Na čo bude parný čistič slúžiť?
Na upratovanie, o tom nebudeme viesť siahodlhé monológy. Výber je ale potrebné podriadiť účelu, na ktorý budete parný čistič využívať. Ak budete čistiť sporák, bežné spotrebiče v domácnosti alebo škáry medzi kachličkami, vystačíte si s kačkou. V prípade, že plánujete s parným čističom umývať podlahy alebo čistiť gauč či väčšie plochy, nezaobídete sa bez parného mopu. V prípade, že nechcete robiť kompromisy, je pre vás vhodný multifunkčný parný čistič. 

Ariete

Frekvencia používania

Pokiaľ vopred viete, že budete s parným čističom upratovať niekoľkokrát týždenne, vyplatí sa siahnuť po robustnejších a kvalitnejších modeloch. Zároveň sa vyplatí investovať do parného čističa, ktorého tlak bude aspoň 4 bary. Vďaka nemu odstránite nečistoty rýchlejšie a účinnejšie. Veľkou výhodou je tiež dvojkomorový systém slúžiaci na doplňovanie vody. Vďaka nemu môžete vodu do prístroja dopĺňať, aj keď je v prevádzke. Nemusíte ho tak vypínať a čakať až vychladne, ako je to u jednokomorových systémov. Pri výbere sa zamerajte tiež na materiál, z ktorého je vyrobená nádržka na vodu. Ďalšia životnosť je všeobecne spojená s modelmi, ktorých nádržky sú z nerezovej ocele.

Ergonómia parného čističa
Nesmierne dôležitá je tiež ergonómia parného čističa. Pri výbere sa zamerajte na tvar rukoväti, umiestnenie tlačidiel a ovládacích prvkov. Úprimne si tiež odpovedzte na otázku, ako a k čomu budete parný čistič najčastejšie používať. Naozaj sa s vybraným modelom dostanete na horšie prístupné miesta? Skutočne s ním vyčistíte zašlé škáry aj zle dostupné rohy v miestnosti?
Neprehliadnite:
Čistenie dlažby je veda. Vysávač je slabý, mop roznáša baktérie.
 
Doplnková výbava
Nielen samotný parný čistič, ale aj jeho výbava významne ovplyvňuje rýchlosť a komfort upratovania. Rôzne tvarované nástavce vám pomôžu s čistením škár a zle dostupných miest, hubica s prídavnými kefami a návlekmi zase rozšíri možnosti pri čistení podláh a iných veľkých plôch. Napríklad model z našej ponuky Ariete Xvapor Comfort 4145 obsahuje aj dva kusy predlžovacej trubice, trysku, nástavec na čistenie podláh, kefu na podlahy, nástavec na čistenie okien, veľkú a malú okrúhlu kefu, vysokotlakovú hubicu, kefu a handričku na čalúnenie i návlek na čistenie podláh.
Náš tip: Náhradné či chýbajúce príslušenstvo k jednotlivým modelom parných čističov nájdete aj v našom e-shope.

Ariete

Zamýšľaná investícia
Investícia do parného čističa rozhodne nie je zanedbateľná. Ak si ale spočítate, koľko finančných prostriedkov obetujete nákupu najrôznejších mopov, vedier, hubiek, handričiek, prachoviek a čistiacich prostriedkov, zistíte, že ani to nie je tak úplne zadarmo. Najlacnejší parný čistič – kačku Ariete VAPORI 4133/02 kúpite v našom e-shope za 44,99 €. Cena najdrahších a spravidla tiež multifunkčných parných čističov činí cca 160 €. Oveľa dôležitejšie než cena je ale účel, ergonómia, kvalita a príslušenstvo parného čističa.


Pošlite článok známemu