Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Čistíme hračky pre deti: Ako obstáli v teste plyšáci, figúrky a lopty?

Asi neexistuje nikto, kto by nechcel žiť v čistom a hygienicky nezávadnom prostredí. Nároky na údržbu sa u väčšiny z nás často ešte zintenzívnia s príchodom detí. Kým s údržbou podlahových krytín, sanitárnou keramikou alebo bytových textílií si ľahko poradíme, v prípade detských hračiek môže byť situácia diskutabilnejšia. Ako dôkladne vyčistiť plastové figúrky, gumové knižky, loptičky alebo napríklad plyšáky bez toho, aby sme ich nenávratne zničili? Odpoveď je súčasťou dnešného článku.
Čistenie hračiek

Kde chémia nemôže, tam para pomôže
Reč bude o parných čističoch Ariete, ktoré sa v posledných rokoch stávajú čoraz obľúbenejšími spoločníkmi tuzemských i zahraničných domácností. Upratovanie s nimi je totiž neuveriteľne jednoduché a časovo nenáročné. Čistené povrchy sú navyše čisté a hygienicky nezávadné v priebehu niekoľkých sekúnd. A to všetko bez agresívnych chemických prostriedkov, ktoré môžu narobiť najmä v domácnosti s deťmi alebo domácimi zvieratami viac škody ako úžitku.

Na akom princípe vlastne parné čističe Ariete pracujú? Nehľadajte v tom žiadnu vedu! Ide totiž o fyziku a dômyselné spojenie vysokej teploty, tlaku a vody v plynnom skupenstve. Táto účinná trojkombinácia si zvládne poradiť s bežnými nečistotami, vírusmi a baktériami, ale aj zažratou špinou, zanesenými škárami medzi dlaždicami alebo ďalšími odolnými škvrnami.

Bezpečná teplota a variabilné použitie
A ako vlastne vyzerá vlastné čistenie s parným pomocníkom Ariete? Parné čističe zvládnu behom chvíľky nahriať vodu v nádržke na viac ako 130 ° C. Voda sa následne v tryske alebo hadici ochladzuje na 100 ° C a na čistený povrch dopadá značnou silou a bezpečnou teplotou 50 ° C, čo je ale stále viac, než pri bežnom upratovaní.

K dispozícii sú navyše praktické parné kačice s klasickou či ohybnou tryskou, určené na čistenie a dezinfekciu menších plôch a ťažšie prístupných zákutí. Kačice sú jednoducho prenosné a uplatnenie nájdu pri čistení dlaždíc, škár, radiátorov, sprchových kútov, ale napríklad aj čalúnenia alebo matracov.

Zvoliť ale môžete tiež parné mopy, ktoré nájdu uplatnenie pri čistení najrôznejších povrchov. Pokiaľ ale nechcete robiť kompromisy, vyberte multifunkčné parné čističe. Tie v sebe kombinujú výhody vyššie spomínaných a ľahko sa tak stanú praktickými pomocníkmi v domácnosti.

Redakčný test: Čistíme hračky pomocou parných čističov Ariete
A pretože sme vám na začiatku dnešného článku sľúbili ďalší redakčný test, rozhodne vás oň neochudobníme. Hlavným aktérom tohto testu bola jedna z parných kačíc Ariete, ktorú sme zvolili kvôli jej kompaktným rozmerom, vysokému tlaku (3,5 baru) a 250 ml nádobke na vodu, ktorá ide ruka v ruke s nízkou hmotnosťou a ľahkou manipulovateľnosťou.

Parou sme sa rozhodli vyčistiť niekoľko plyšových hračiek, plastové figúrky, gumové knižky a najrôznejšie loptičky. Čistené predmety sme jednoducho vložili do nádoby so širším okrajom a hračky po dobu niekoľkých sekúnd aktívne čistili parou.

Veľkou prednosťou parného čistenia je aj to, že čističe Ariete nepracujú s chemickými detergentmi, takže po čistení ich môžete ľahko vrátiť do detskej izby alebo postieľky.

Povrchy hračiek (i tých plyšových) boli navyše rýchlo suché a po nečistotách nezostalo ani stopy. Výsledkom nášho testovania boli žiarivo čisté a hygienicky nezávadné hračky zbavené vírusov, baktérií a ďalších nezvaných návštevníkov.

Pošlite článok známemu