Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Čistenie škár už nemusí strašiť zo spánku! Vieme, čo naozaj funguje

Určite nám dáte za pravdu, že čistenie zašlých škár nepatrí medzi činnosti, ktorým by sme sa radi a dobrovoľne každý týždeň venovali. Navyše je jedno, ako často ich drhneme a aké čistiace prostriedky používame. Zmene sfarbenia nezabránime. Ako zašlým škáram vrátiť pôvodnú farbu a lesk? Máme pre vás pár babských rád aj overených tipov.
Ariete, parné čistenie

Vyskúšajte babské rady
Ešte predtým, než siahnete po silnejšom kalibre, skúste špáry vyčistiť pomocou prísad, ktoré máte bežne doma v chladničke alebo špajzi. Účinný je napríklad ocot zmiešaný s jedlou sódou, citrónovou šťavou a vodou. Vzniknutú kašičku môžete naniesť zubnou kefkou na znečistené špáry a nechať cca pol hodiny pôsobiť. Po opláchnutí vodou by mali byť škáry opäť krásne biele.

Vyskúšať môžete aj jedlú sódu zmiešanú s bielidlom, ktorú na škáry nanesiete a necháte desať minút pôsobiť. Len dávajte pozor, aby bielidlo nepoškodilo náchylnejšie materiály alebo obklady. O fľakaté kachličky totiž asi nikto z nás nestojí. Ďalšou možnosťou je aj zmiešanie kyseliny citrónovej a sódy. Pastu nechajte opäť tridsať minút pôsobiť a potom škáry vydrhnite kefkou so stredne tvrdým vlasom.

Čo ak nič nepomáha?
Vyššie uvedené "babské rady" budete pravdepodobne aplikovať s viac či menej uspokojivým výsledkom. Navyše ide o časovo náročné a pracné metódy, ktoré je potrebné aplikovať opakovane. Našťastie existuje oveľa jednoduchší a príjemnejší spôsob, ako udržiavať škáry čisté a v pôvodnej farbe.

Tajomstvo úspechu sa skrýva v parnom čistení a čističoch Ariete, ktoré pracujú s vodou v plynnom skupenstve (parou), vysokým tlakom a vysokou, napriek tomu však bezpečnou teplotou. Výsledkom je hygienicky čistá a zdravotne nezávadná domácnosť, bez nutnosti používať chemické detergenty alebo venovať upratovaniu viac času, než je skutočne potrebné.

Ariete, parné čistenie

Parné čističe Ariete si ľahko poradia nielen s čistením zašlých škár, ale tiež s bežným upratovaním. Navyše si môžete vybrať, či na čistenie použijete praktické "kačice" - kompaktné parné čističe s ohybnou tryskou a menšou nádržkou na vodu alebo multifunkčné parné čističe, s ktorými jednoducho upracete celú domácnosť. Praktickí pomocníci tak behom niekoľkých minút zbaví domácnosť väčšiny prachu, vírusov, baktérií a alergénov.

Čistené plochy sú navyše takmer okamžite suché, hygienicky čisté a zdravotne nezávadné. Výhody a účinnosť parných čističov navyše ocenia aj rodiny s menšími deťmi alebo domácimi miláčikmi. K upratovaniu totiž nie je potrebné používať agresívne chemické prostriedky, ktoré môžu vyvolávať nepríjemné alergie alebo ďalšie zdravotné neduhy. Potrebujete snáď ďalšie dôvody, prečo dať parným čističom Ariete šancu?

Pošlite článok známemu