Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Čistá domácnosť nebola nikdy dôležitejšia!

07.10.2020

Upratovanie považuje mnoho z nás za nutné zlo. Práve preto je nutné, pretože pomáha zbavovať domácnosť nebezpečných vírusov a baktérií. Tie majú za úlohu jediné - snažiť sa nám znepríjemniť život chorobami a radom ďalších komplikácií. Máme pre vás niekoľko dôvodov, prečo sa do upratovania púšťať častejšie a tipy, ako upratovať efektívne a účinne.
Sezóna chrípok a pandémií
Jeseň je už tradične spájaná s nepríjemnou chrípkou, prechladnutím a ďalšími chorobami. Často sa stačí držať rovnakého madla v mestskej hromadnej doprave alebo kľučky v kancelárii a potom sa nevedome dotknúť úst či očí. Vírus alebo baktéria sa tak ľahko dostane do tela, kde začne rýchlo vyčíňať. Aby ste týchto nezvaných návštevníkov nehostili u vás doma, je dobré venovať zvýšenú pozornosť upratovaniu kúpeľne, predsiene alebo napríklad šatne, kde môžu vírusy a baktérie prežívať na oblečení alebo obuvi pokojne aj niekoľko dní.

Náš tip: S vírusmi a baktériami na podlahách a plochách si skvele poradia antivírové prípravky, ktoré sú spravidla založené na alkoholovej alebo chlórovej báze. Ak sa chcete vyhnúť chémii, stavte na najsilnejší upratovací prostriedok - paru (pozri nižšie).

Ariete čistá domácnosť

Rozmary počasia
Jeseň nám v posledných dňoch naplno ukazuje, čo dokáže. Obdobie dažďov a nevyspytateľných rozmarov počasia kladie na upratovanie domácnosti ešte vyššie nároky. Za pravdu nám určite dajú aj psíčkari, ktorých miláčikovia majú často talent otestovať všetky mláky v okolí. Aby ste si blato a ďalšie nečistoty neroznášali po dome či byte, vyčleňte si pri vchode miesto, kde odložíte zablatené topánky, zvršky a z chlpatej zablatenej gule, ktorá len vzdialene vyzerá ako váš psí parťák, opäť urobíte čistého a voňavého miláčika.

Vyššia vzdušná vlhkosť
Odporúčaná vlhkosť v byte je v zime 45 až 60% a v lete od 40 do 55%. Rovnako ako v iných prípadoch ale všetkého veľa škodí. Ak ste z vonkajšieho sušiaka presunuli bielizeň dovnútra, pravdepodobne sa budete potýkať s vyššou vlhkosťou, ktorá ide ruka v ruke s ideálnym prostredím pre množenie baktérií a vírusov. Nezabúdajte preto na časté vetranie a dôkladné upratovanie toalety a kúpeľne, kde sa výborne darí nielen baktériám, ale aj plesniam.

Ariete čistá domácnosť

Keď nechcete upratovaním stráviť pol dňa
Vyššie sme si popísali niekoľko dôvodov, prečo upratovanie zintenzívniť. Aby ste mu ale nevenovali viac času, ako je nevyhnutné, je dobré využiť možnosti a prostriedky, ktoré súčasná moderná doba ponúka. Reč je napríklad o parných čističoch Ariete, ktoré sú spoľahlivými pomocníkmi pri ničení vírusov, baktérií, plesní a alergénov. To všetko navyše bez použitia chemických detergentov alebo ďalších čističov.

Tajomstvo parných čističov spočíva v kombinácii niekoľkých faktorov - vody v plynnom skupenstve, ktorá má neuveriteľné čistiace schopnosti, vysokého tlaku a teploty. Tá sa v nádržke ohreje na viac ako 130 ° C a potom sa v tryske alebo hadici schladí na 100 ° C. Na čistený povrch nakoniec dopadá značnou silou a bezpečnú teplotou 50 ° C, čo je ale stále viac, než pri bežnom upratovaní.

Parné čističe Ariete existujú v niekoľkých variantoch a cenových hladinách. Vyberať si môžete parné kačky, mopy, ale aj multifunkčné parné čističe, ktoré hravo zvládnu upratovanie celej domácnosti za malú chvíľku. A vy sa potom už môžete konečne venovať tomu, čo vás naozaj baví.

Pošlite článok známemu