Šťastnejší a vyrovnanejší majitelia chlpáčovMajitelia domácich miláčikov sú podľa mnohých prieskumov vyrovnanejší a šťastnejší. Na druhej strane by však mali venovať väčšiu pozornosť starostlivosti o domácnosť ako tí, ktorí sa rozhodli žiť bez domácich miláčikov. Ak nechcete žiť v špinavom prostredí plnom chlpov, roztočov a parazitov, je potrebné venovať mu patričnú starostlivosť. Začať by ste mali hneď po návrate z venčenia.
Vytvorte si „dekontaminačné“ miestoV byte si vyčleňte priestor, kde budete mať po ruke veľkú rohožku, na ktorej váš chlpatý kamarát počká, až ho umyjete. Psíka zabaľte do jeho vlastnej osušky a zo srsti odstráňte vodu, nečistoty a ďalších „nezvaných hostí“. Na labky môžete použiť špeciálne vlhčené obrúsky pre zvieratá. Tie sa vám budú hodiť hlavne v zime, pretože odstránia nečistoty a zároveň sa starajú o citlivé zvieracie labky, ktoré môžu byť podráždené prechádzkami po presolených chodníkoch.
Kedy sa to nezaobíde bez kúpeľa?Ak váš chlpáč po prechádzke vyzerá ako veľká bahnová guľa, kúpeľ ho pravdepodobne neminie. Špinu však nemusíme hneď vidieť, no väčšinou ju pri venčení stále v istom množstve „schytáme“. Preto by mala očista nasledovať po každom venčení. Na druhej strane však môže časté kúpanie dráždiť a vysúšať pokožku našich domácich miláčikov. Tá sa potom stáva náchylnou na plesne, vyrážky a iné kožné problémy. Ak sa ale pre kúpeľ rozhodnete, používajte iba špeciálne šampóny pre zvieratá.
Miesta, ktoré by ste mali dezinfikovať pravidelneAby sa u vás doma zbytočne nemnožili vírusy a baktérie, ktoré môže domáci miláčik priniesť zvonku, pokúste sa pravidelne dezinfikovať podlahy, rohožky, ale napr. aj pohovky alebo matrace, na ktorých zvieratko rado leží. Nezabudnite ani na očistu pelechov, zvieracích hračiek, pravidelnú údržbu misiek, prípadne mačacích toaliet a vodítok, ktoré sú plné baktérií a vírusov. Ak spoločne s vašimi chlpatými kamarátmi obýva miestnosť aj dieťa, je vhodné myslieť na to, že nečistoty, ktoré nachytá na podlahe alebo hračkách, putujú do úst, čo je rozhodne nezdravé.
Agresívna chémia môže narobiť viac škody ako úžitkuVedeli ste, že zvieratá majú oveľa citlivejší čuch ako my, ľudia? Ak doma pri upratovaní používate klasické čistiace prostriedky, môže ich zápach vašim štvornohým spoločníkom prekážať omnoho viac ako vám. Problémom však nie je iba samotný zápach. Obzvlášť u mačiek, ktoré si srsť a labky čistia jazykom, môže predstavovať prehnané množstvo chemikálií na rôznych povrchoch v domácnosti problém. Podobná situácia nastáva aj u malých detí, ktoré radi všetko olizujú a skúmajú. Preto je vhodné hľadať bezpečné, avšak účinné alternatívy. Jenou z nich sú práve parné čističe Ariete.
Parné čistenie je s Ariete hračkaParné čistenie je pre deti aj chlpatých kamošov úplne bezpečné. Para navyše patrí medzi najsilnejšie čistiace prostriedky. Hygienicky čisté povrchy sú suché takmer okamžite, takže upratovanie vám zaberie oveľa menej času. A ako vlastne parné čističe fungujú? Nejde o žiadne tajomstvo, ale o obyčajnú fyziku. Voda, ktorá sa v parnom čističi ohreje a premení na paru, je pri čistení oveľa účinnejšia, ako v kvapalnom skupenstve. Vysoký tlak a teplota zbavuje jednotlivé povrchy a textílie baktérií, vírusov, zápachu, chlpov, ale aj prachu, plynov alebo zvieracích (a iných) alergénov.
Parné čističe Ariete majú široké spektrum využitiaParné čističe Ariete vám spoľahlivo pomôžu s údržbou rôznych podlahových krytín (od kobercov, cez dlažbu, až po plávajúce podlahy), zvieracích pelechov, hračiek, matracov a iných textílií, ale napr. aj poťahov na stoličky, kresiel, prípadne zvieracích klietok či akvárií. To všetko za pár minút bez nutnosti použitia chemických detergentov. Vaša domácnosť tak bude hygienicky čistá a voňavá lusknutím prsta.