Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Čistá domácnosť aj s chlpatými miláčikmi? Vieme, ako na to!

Viac ako polovicu domácností obývajú domáci miláčikovia. Medzi najväčších obľúbencov patria nepochybne psy a mačky. Ak ste aj vy hrdými majiteľmi roztomilých chlpáčov, určite riešite, ako udržať domácnosť čistú, bez všadeprítomných chlpov a „nechcených návštevníkov“ z vonku. S údržbou domácnosti bez nutnosti použitia agresívnych čistiacich prostriedkov vám pomôžu parné čističe.
Šťastnejší a vyrovnanejší majitelia chlpáčov
Majitelia domácich miláčikov sú podľa mnohých prieskumov vyrovnanejší a šťastnejší. Na druhej strane by však mali venovať väčšiu pozornosť starostlivosti o domácnosť ako tí, ktorí sa rozhodli žiť bez domácich miláčikov. Ak nechcete žiť v špinavom prostredí plnom chlpov, roztočov a parazitov, je potrebné venovať mu patričnú starostlivosť. Začať by ste mali hneď po návrate z venčenia.

Ariete čistá domácnosť

Vytvorte si „dekontaminačné“ miesto
V byte si vyčleňte priestor, kde budete mať po ruke veľkú rohožku, na ktorej váš chlpatý kamarát počká, až ho umyjete. Psíka zabaľte do jeho vlastnej osušky a zo srsti odstráňte vodu, nečistoty a ďalších „nezvaných hostí“. Na labky môžete použiť špeciálne vlhčené obrúsky pre zvieratá. Tie sa vám budú hodiť hlavne v zime, pretože odstránia nečistoty a zároveň sa starajú o citlivé zvieracie labky, ktoré môžu byť podráždené prechádzkami po presolených chodníkoch.

Ariete čistá domácnosť

Kedy sa to nezaobíde bez kúpeľa?

Ak váš chlpáč po prechádzke vyzerá ako veľká bahnová guľa, kúpeľ ho pravdepodobne neminie. Špinu však nemusíme hneď vidieť, no väčšinou ju pri venčení stále v istom množstve „schytáme“. Preto by mala očista nasledovať po každom venčení. Na druhej strane však môže časté kúpanie dráždiť a vysúšať pokožku našich domácich miláčikov. Tá sa potom stáva náchylnou na plesne, vyrážky a iné kožné problémy. Ak sa ale pre kúpeľ rozhodnete, používajte iba špeciálne šampóny pre zvieratá.

Miesta, ktoré by ste mali dezinfikovať pravidelne
Aby sa u vás doma zbytočne nemnožili vírusy a baktérie, ktoré môže domáci miláčik priniesť zvonku, pokúste sa pravidelne dezinfikovať podlahy, rohožky, ale napr. aj pohovky alebo matrace, na ktorých zvieratko rado leží. Nezabudnite ani na očistu pelechov, zvieracích hračiek, pravidelnú údržbu misiek, prípadne mačacích toaliet a vodítok, ktoré sú plné baktérií a vírusov. Ak spoločne s vašimi chlpatými kamarátmi obýva miestnosť aj dieťa, je vhodné myslieť na to, že nečistoty, ktoré nachytá na podlahe alebo hračkách, putujú do úst, čo je rozhodne nezdravé.

Ariete čistá domácnosť

Agresívna chémia môže narobiť viac škody ako úžitku
Vedeli ste, že zvieratá majú oveľa citlivejší čuch ako my, ľudia? Ak doma pri upratovaní používate klasické čistiace prostriedky, môže ich zápach vašim štvornohým spoločníkom prekážať omnoho viac ako vám. Problémom však nie je iba samotný zápach. Obzvlášť u mačiek, ktoré si srsť a labky čistia jazykom, môže predstavovať prehnané množstvo chemikálií na rôznych povrchoch v domácnosti problém. Podobná situácia nastáva aj u malých detí, ktoré radi všetko olizujú a skúmajú. Preto je vhodné hľadať bezpečné, avšak účinné alternatívy. Jenou z nich sú práve parné čističe Ariete.

Parné čistenie je s Ariete hračka
Parné čistenie je pre deti aj chlpatých kamošov úplne bezpečné. Para navyše patrí medzi najsilnejšie čistiace prostriedky. Hygienicky čisté povrchy sú suché takmer okamžite, takže upratovanie vám zaberie oveľa menej času. A ako vlastne parné čističe fungujú? Nejde o žiadne tajomstvo, ale o obyčajnú fyziku. Voda, ktorá sa v parnom čističi ohreje a premení na paru, je pri čistení oveľa účinnejšia, ako v kvapalnom skupenstve. Vysoký tlak a teplota zbavuje jednotlivé povrchy a textílie baktérií, vírusov, zápachu, chlpov, ale aj prachu, plynov alebo zvieracích (a iných) alergénov.

Ariete čistá domácnosť

Parné čističe Ariete majú široké spektrum využitia
Parné čističe Ariete vám spoľahlivo pomôžu s údržbou rôznych podlahových krytín (od kobercov, cez dlažbu, až po plávajúce podlahy), zvieracích pelechov, hračiek, matracov a iných textílií, ale napr. aj poťahov na stoličky, kresiel, prípadne zvieracích klietok či akvárií. To všetko za pár minút bez nutnosti použitia chemických detergentov. Vaša domácnosť tak bude hygienicky čistá a voňavá lusknutím prsta.

Pošlite článok známemu