Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Ako vyčistiť domácnosť bez chémie

Peter Samuelis

24.03.2020

Gumené rukavice a celá plejáda čistiacich prostriedkov. Aj u vás takto vyzerá zostava na upratovanie a čistenie domácnosti? Čistenie bez chémie ako keby si sme už ani nevedeli predstaviť. Ruky si umývame rôznymi mydlami, riad umývame saponátmi, nevraviac o podlahách, kúpeľni a podobných miestach v domácnosti. Na miesta, kde sa vyskytujú baktérie, roztoče či vírusy používame tie najagresívnejšie prípravky. Čo keby sme vám povedali, že to ide aj bez chémie? Čítajte ďalej.
Voda ako čistiaci prostriedok

Ariete cistenie

Voda, tá v tekutom skupenstve je náš pomocník pri upratovaní číslo 1. Samotná voda pokiaľ nie je vriaca však nedokáže zničiť všetky baktérie a podobnú háveď. Preto si pomáhame pri upratovaní vodou rôznymi chemickými prípravkami. Po uprataní chémiou máme síce pocit čistoty, ale ako keby sme sa necítili úplne komfortne, pretože sa šíri domácnosťou chemický zápach a taktiež náš organizmus nemusí kontakt s chémiou znášať úplne dobre. Asi najväčším "záškodníkom" je silný oxidant chlórnan sodný - súčasť mnohých dostupných čističov a upratovacích prostriedkov. Ten môže v niektorých prípadoch podráždiť oči, poleptať kožu alebo spôsobiť silné popáleniny.

Vodná para ako ekologicky čistiaci prostriedok

Ariete cistenie

Nie, nebojte sa nebudete pobehovať s pariacim hrncom po byte a snažiť sa niečo vyčistiť. Para je najsilnejším čistiacim prípravkom. Prístroje, ktoré s ňou pracujú, zvládnu behom chvíľky nahriať vodu na viac ako 130 ° C. Voda sa nasledovne v tryske ochladzuje na 100 ° C a na čistený povrch dopadá značnou silou o teplote 50 ° C, čo je stále viac ako voda pri bežnom upratovaní. Najväčšie tajomstvo však spočíva v plynnom skupenstve vody, ktorá takto dokáže vyčistiť povrchy oveľa lepšie, než v skupenstve tekutom. Keď sa k tomu pridá ešte vyššia teplota pary a tlak, efektívny a ekologický čistiaci prostriedok je na svete. Para totiž bez chémie zničí až 97% všetkých baktérii, vírusov a roztočov.
 

Parný čistič Ariete Xvapor Deluxe

Ariete cistenie

Talianska značka Ariete je držiteľom 3 patentov v oblasti parného čistenia. Parný čistič Ariete Xvapor Deluxe je stelesnením tých najlepších vlastností parného čistenia, aké v dnešnej dobe poznáme. Tlak parnej trysky možno regulovať až do výšky 5 barov, takže čistiť môžete všetko od oblečenia až po zažratý vodný kameň v kúpeľni. Je ľahko prenosný a dodáva sa množstvom príslušenstva. Možno si vravíte: „pekná vecička, ale drahá“. Skúšali ste si spočítať, koľko investujete do všetkých čistiacich prostriedkov, mopov a hubiek? Tipujeme, že to bude násobne viac. Nehovoriac o spotrebe vody, ktorá je s parným čističom podstatne nižšia. Vymeňte plejádu čistiacich prostriedkov za parný čistič a zistíte, že mať čistú a vydezinfikovanú domácnosť možno aj bez chémie.
Ak sa chcete dozvedieť o parnom čistení viac, stiahnite si náš e-book tu.

Súvisiace produkty

Pošlite článok známemu