Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Ako dlho trvá upratovanie kúpeľne parným čističom? Prezradíme!

Premýšľali ste niekedy nad tým, koľko času vám zaberie upratovanie kúpeľne? Koľko k tomu všetkému spotrebujete vody a čistiacich prostriedkov? A stojí výsledok naozaj za všetok ten čas, ktorý ste dôkladnému upratovania kúpeľne obetovali?
Dnešná moderná a neuveriteľne rýchla doba prináša našťastie aj nové možnosti efektívneho a časovo nenáročného upratovania. Reč je, samozrejme, o parnom čistení v spoločnosti pomocníkov Ariete, ktorí vám pomôžu zbaviť priestory prachu, nečistôt, ale aj baktérií a iných nepozvaných hostí. Koľko času vám vo finále dôkladné upratovanie kúpeľne zaberie? Čítajte ďalej a dozviete sa to.

Kupelna

Ako fungujú parné čističe Ariete?

Za všetkým hľadajte fyziku - v tomto prípade kombináciu pary, vysokého tlaku a teploty. Parné čističe zvládnu behom chvíľky nahriať vodu v nádržke na viac ako 130 °C. Voda sa následne v tryske alebo hadici ochladzuje na 100 °C a na čistený povrch potom dopadá značnou silou a bezpečnú teplotou 50 °C, čo je ale stále viac, než pri bežnom upratovaní.

Vybrať si navyše môžete z troch druhov parných čističov. Prvým z nich sú kompatibilné parné kačice, ktoré sa hodia na bežné upratovanie klasických aj zle prístupných miest. Ich súčasťou je totiž ohybná tryska, takže si hravo poradí napríklad so zašlými škárami alebo vodovodnými kohútikmi či batériami.

Druhou kategóriou sú parné mopy, ktoré využijete najmä pri upratovaní najrôznejších podlahových krytín. A to vrátane dlažby, marmolea alebo napríklad plávajúcich podláh. Poslednou skupinou sú multifunkčné parné čističe, ktoré v sebe kombinujú výhody oboch spomenutých skupín. Tie môžete použiť nielen na upratovanie kúpeľne, ale aj ďalších miestností.

Čisto a upratané v priebehu pár minút
A koľko času musíte samotnému upratovania kúpeľne obetovať? Možno vás prekvapí, že na rozdiel od klasického upratovania v spoločnosti handričiek, hubiek, vedier s vodou a čistiacich prostriedkov vám k efektívnemu a hygienickému upratovaniu stačí len jeden prístroj a pár minút voľného času.

Parné čističe Ariete sú pripravené na akciu v priebehu pár minút. Na upratovanie navyše nie je potrebné využívať žiadne čistiace prostriedky. Samotná para a vysoký tlak totiž predstavujú najúčinnejší spôsob, ako udržať kúpeľňu (resp. domácnosť) hygienicky čistú a upratanú. Parné čističe si poradia nielen s bežnými nečistotami, ale aj s vodným kameňom, ťažko odstrániteľnými usadeninami, chlpmi od domácich maznáčikov, prachom, baktériami, vírusmi, roztočmi aj mikróbmi.

Čistené povrchy sú navyše prakticky okamžite suché, takže eliminujete riziko pošmyknutia a čas potrebný na upratovanie. Vo finále vám samotné upratovanie kúpeľne zaberie niekoľko (desiatok) minút - tj. asi tretinu času, ktorý by ste venovali klasickému upratovaniu bez spoločnosti týchto praktických pomocníkov.