Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

6 neoddiskutovatelných výhod parního čištění. Znáte je všechny?

Parné čističe sú hudbou budúcnosti. Neškodia životnému prostrediu a nedráždia alergikov ani domáce zvieratá. Počas niekoľkých krátkych chvíľ nimi vyčistíte prakticky celú domácnosť. Nepotrebujú chemické prostriedky, pretože v sebe kombinujú účinnú silu pary, vysokej teploty a tlaku. Preto v oblasti upratovania nemajú konkurenciu.

Nasledujúce riadky budú venované parným čističom Ariete. Značka Ariete je úplným priekopníkom v oblasti parného čistenia, okrem iného sa môže pochváliť tromi patentmi a tiež tým, že ako jedna z mála značiek za dobu svojho pôsobenia zvládla svojpomocne vybudovať a vyvinúť celé portfólio v sekcii parného čistenia. Poďte sa zoznámiť s jednotlivými výhodami, ktoré sú s parnými čističmi Ariete neodmysliteľne spojené.

Výhoda č. 1: Všemocná para
Ako už samotný názov čističov napovedá, ide o prístroje, ktoré pracujú s horúcou parou. A para je sama o sebe tým najsilnejším čistiacim prostriedkom vôbec. Prístroje, ktoré s ňou pracujú, zvládnu behom chvíľky nahriať vodu na viac ako 130 °C. Voda sa následne v tryske alebo hadici ochladzuje na 100 °C a na čistený povrch dopadá značnou silou a bezpečnou teplotou 50 °C, čo je ale stále viac, než pri bežnom upratovaní. Keď sa k tejto vlastnosti pridá ešte účinná para a vysoký tlak, potom zistíte, že parné čističe nemajú porovnateľného konkurenta. Keby sme parné čistenie porovnali napríklad s obyčajným vysávaním, potom zistíme, že vysávač domácnosť zbaví približne 56 % prachových roztočov, naproti tomu parný čistič ich zabije viac ako 95 %!

Výhoda č. 2: Upratovanie bez chémie
Ako sme už spomenuli vyššie, para je tým najsilnejším čistiacim prostriedkom. Tajomstvo parných čističov Ariete spočíva nielen v teplote, ktorou para dopadá na čistený povrch, ale tiež skupenstve vody. Bežná voda povrch nevyčistí tak efektívne, ako voda v plynnom skupenstve. Ak predsa len dávate prednosť chemickým prostriedkom alebo chcete čistené povrchy prevoňať, vyberte parný prístroj pracujúci s chemickým detergentom. Myslite ale na to, že pri umývaní riadu, praní alebo upratovaní prichádzate do kontaktu s chemikáliami, ktoré viac či menej zaťažujú životné prostredie i vaše zdravie. Tie na báze chlóru prispievajú k oslabeniu imunity a vzniku alergií.

Ariete Vapori
Výhoda č. 3: Parné čističe pre každú príležitosť
Nie je parný čistič, ako parný čistič. Na našom trhu sa môžete stretnúť s tromi základnými druhmi parných pomocníkov. Tie najmenšie a najkompaktnejšie parné čističe nazývame kačkami. "Kačky" môžu ponúknuť celý rad príslušenstva, ktoré sa ale líši model od modelu. Súčasťou vybavenia môže byť klasická tryska alebo ohybná tryska, s ktorou sa hravo dostanete na ťažko prístupné miesta, ďalej nástavec na čalúnený nábytok či nadstavec na čistenie okien. Druhou skupinou parných čističov sú parné mopy. Mopy sú určené primárne na čistenie podláh najrôznejšieho druhu a vďaka svojmu praktickému tvaru sa dostanú aj na zle prístupné miesta. U starších modelov je potreba čistený povrch najskôr vysať. Novšie modely v sebe kombinujú vysávač s parným čističom. Poslednou skupinou sú multifunkčné parné čističe, ktoré predstavujú nesmierne univerzálnych spoločníkov v domácnosti. S multivapori čističom môžete upratať nielen podlahy, koberce, či ďalšie podlahové krytiny, ale aj sedacie súpravy, kachličky, vodovodné batérie alebo napríklad obliečky na vankúše či plyšové hračky.

Výhoda č. 4: Cenová dostupnosť
Možno si hovoríte, že sú parné čističe nad rámec vašich finančných možností. Dovoľte nám presvedčiť vás o opaku. Investícia do parných čističov síce nie je zanedbateľná, pokiaľ ale spočítate čiastky za jednotlivé handričky, hubky, drôtenky, mopy, vedierka a čistiace prostriedky, ktoré je potrebné neustále dokupovať, zistíte, že parné čističe sú v porovnaní s klasickými prostriedkami na upratovanie z dlhodobého hľadiska neporovnateľne lacnejšie. A ako sa pohybujú ceny parných čističov? Ten najlacnejší - kačku Ariete VAPORI model 4133, kúpite približne za 44,90 €.

Ariete Vapori
Výhoda č. 5: Upratovanie v priebehu niekoľkých chvíľ
Len si spočítajte, ako dlho vykonávate klasické upratovanie bez pomoci parných čističov. Utieranie, umývanie, drhnutie, leštenie, vysávanie, vytieranie a ďalšie úkony vám zaberú niekoľko dlhých hodín. Navyše musíte meniť handričky, vodu, ale aj čistiace prostriedky. V parnom čističi stačí doplniť vodu, nechať prístroj nahriať a jednoducho upratovať. Spomenúť tiež musíme, že čistené povrchy sú hygienicky čisté už po prvom umytí, takže nie je potrebné proces viackrát opakovať.

Výhoda č. 6: Prístroje šetrné k alergikom i zvieratám
Zhruba každý druhý obyvateľ Európy trpí nejakým druhom alergie. Z celkového počtu alergikov trápi alergia na roztoče celých 40 percent. Nejakým druhom potravinovej alergie trpí asi 12 % európskej populácie a alergiu na zvieratá rieši ďalších 30 % alergikov. Hľadajú preto stále nové a nové spôsoby, ako žiť život s alergiou pokiaľ možno čo najkvalitnejšie. A aj tu prichádzajú k slovu parné čističe. Pretože po prvom čistení zbavia povrchy viac ako 95 % prachových roztočov, sú v domácnostiach alergikov stále obľúbenejšie. Keďže nepracujú s chemickými čistiacimi prostriedkami, ktoré môžu dráždiť sliznice a spôsobovať respiračné problémy, sú veľmi vhodné aj do domácností s deťmi alebo osobami citlivejšími na chemické prostriedky. Na záver musíme tiež spomenúť, že parné čističe sú zároveň aj "pet friendly", takže sa počas ich používania nemusíte báť o zdravie svojich chlpatých miláčikov.


Pošlite článok známemu