Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Jak na dokonale čisté koberce? Odpovědí je parní čištění

Rozhodnutie týkajúce sa výberu vhodnej podlahovej krytiny podlieha celému radu parametrov. Ak dávate prednosť komfortu, chcete zlepšiť akustiku v miestnosti, zaistiť zníženie hluku pri chôdzi, získať istotu pri chôdzi a mäkkosť nášľapu, prípadne ušetriť za vykurovanie, potom vaša voľba padne pravdepodobne na koberce.

Hoci takéto koberce sľubujú všetko vyššie uvedené, majú predsa len jednu nevýhodu. Tou je pomerne problematická údržba. Obyčajné vysatie koberca nestačí. Vysávač z neho totiž odstráni asi 56 % prachových roztočov, baktérií a ďalších mikroorganizmov.

Keď k tomu všetkému pridáme aj skutočnosť, že si na takomto koberci pohodlne poleží pes, mačka alebo iný domáci miláčik a potom sa po tom istom koberci prejde batoľa, dospejeme k názoru, že pre údržbu kobercov je potrebné ,,vyzbrojiť“ sa oveľa silnejšou a účinnejšou zbraňou. Tou je parné čistenie.

Parné čistenie presvedčí aj neveriaceho Tomáša
Bez toho, aby sme si vysvetlili ako vlastne parné čističe fungujú, sa nemôžeme posunúť ďalej. Kúzlo parných čističov tkvie v kombinácii pary, teploty a tlaku. Keď toto všetko skombinujete, získate účinného pomocníka, ktorý vám v domácnosti pomôže nielen s údržbou kobercov, ale aj ďalších podlahových krytín, medzi ktoré patrí napríklad laminát, linoleum, marmoleum alebo kvalitné a vhodným spôsobom ošetrené drevo. Para patrí medzi najúčinnejšie čistiace prostriedky. A to aj bez použitia chemických detergentov.

Rozliate víno na koberci

Hĺbkové čistenie zabezpečené
A ako parné čističe vlastne fungujú? Je to pomerne jednoduché, napriek tomu však dômyselné. Voda sa v bezpečnostnej nádržke (bojleri) nahrieva na viac ako 100 stupňov Celzia, aby sa mohla následne schladiť a na povrch dopadnúť pri bezpečných 50 °C. Vďaka tomu je efektívne narušená štruktúra nečistoty a zaistené hĺbkové čistenie. Aby ste mali predstavu o tom, ako čistenie kobercov vlastne prebieha, doplníme, že horúca para preniká medzi vlákna koberca, kde ničí vírusy a baktérie, odstraňuje zašlé nečistoty a osviežuje farby. Ak bojujete s ťažko odstrániteľnými fľakmi na koberci, s parným čističom získate nenahraditeľného pomocníka. V tomto prípade však bude potrebné postihnuté miesto poriadne napariť a dočistiť ďalšími podpornými prostriedkami.

5 nepopierateľných výhod parného čistenie kobercov:
- Ide o nesmierne účinnú, napriek tomu však ekologickú a tiež ekonomickú variantu domáceho čistenia.
- Pri čistení kobercov nie sú použité chemické detergenty, ktoré dráždia alergikov a astmatikov a nevoňajú ani domácim miláčikom.
- Použitím technológie parného čistenie kobercov sa vyvarujete dlhému schnutiu premočeného koberca. Koberec je suchý v priebehu niekoľkých minút.
- Z koberca je už po prvom čistení odstránených 95 % alergénov, nečistôt, prachových častíc a mikroorganizmov.
- Parné čističe vám pomôžu odstrániť tiež ťažko odstrániteľné škvrny a fľaky na koberci.

Rozliate víno na koberci

Zdravie rodiny závislé na čistote
Prieskum vykonaný asociáciou IICRC zistil, že viac ako 8 z 10 majiteľov domov a bytov či kancelárií vníma, že zdravie ich rodiny je priamo závislé na čistote podláh, ktorých údržba je priamo závislá na zhoršení či zlepšení alergií. IICRC je značka profesijne spôsobilej a odborne vykonávanej certifikácie a odbornej profesionálne školiacej asociácie fungujúcej ako nezisková organizácia na kontrolu, renováciu, čistenie a obnovu podlahových povrchov.

Čistota = polovica zdravia
Vedecké štúdie navyše preukázali, že napríklad taký koberec je ideálnou formou na zachytávanie alergénov. Samotné vysávanie na ich odstránenie nestačí a mokré čistenie môže koberec nenávratne poškodiť, preto sa stále viac rodín a domácností uchyľuje k profesionálnemu čisteniu parou, ktoré je nielen ekologické, ale aj nesmierne účinné. Horúca para totiž dokáže rozložiť problematický alergén na zlúčeniny, ktoré už nebudú vyvolávať nežiaduce a limitujúce alergické reakcie. Pre samotné čistenie kobercov môžete využiť nielen parné mopy, ale tiež multifunkčné parné čističe Ariete, ktoré sú súčasťou našej ponuky.

Pošlite článok známemu